Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Luonnonlääkkeet purivat taas korvatulehdukseen! Jippii!

22.02.2008 |

Pari viikkoa sitten toinen poikani sai oikein kunnon märkivän tulehduksen ja saimme sen luonnonlääkkeillä ja symbioflor 1 maitohapoilla kuriin. Nyt eilen kiidätin lekuriin katsastamaan toisen poikani joka itki kipua. Lääkäri varoitti, ettei millään tuo parane muulla kuin antibiooteilla ja varmisti, että kait nyt varmasti sitten aloitat tuon. Vastasin, että juu, mutta enpäs aloittanutkaan vaan kipulääkkeet ja luonnonlääkkeet ja yölläkin annoin + maitohappoja ja niin vain poika aamulla sanoi, ettei koske enää. Eilen illalla havaittavissa kirkasta märkää nestettä, ei siis edes vielä bakteerillista mönjää ja pelotti kaikilla kauheuksilla, mitä tapahtuu jos en antibiootteja aloita.



Oon niin onnellinen, kun näillä selvitään!!!

Tiiuli

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
23.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joku pari kuukautta sitten tyttö valitteli pissavaivaa, kirvelyä. Kiikutin nopeasti vyöhyketerapeutillemme, ja seuraavana aamuna tyttö sanoi: Äiti, enää ei kirvele.



Eikä meillä antibiootteja enää käytetä. Kaksi nuorimmaista valitettavasti saaneet yhdet suonensisäiset kuurit, kun en osannut kieltäytyä. Korvatulehduksia ei enää ole ollut, kun olen yhdet hoitanut ilman antibiootteja. Tosin keskimmäisellä ei ole kuin yksi ollutkaan.

Vierailija
2/5 |
23.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

minkä nimisiä luonnonlääkkeitä te olette käyttäneet korvatulehduksien ym tulehdusten hoitoon? meillä on taas kauhea kierre päällä kolmella lapsella enkä tiedä muuta keinoa katkaista kun lopettaa antibiootteiden syönti. mitä kaikkea pahaa nuo antibiootit saa aikaan? syöpää??? allergioita??? kauheaa mut kun lapset huutaa että korvaan sattuu ja hätäpäissään ei tiedä mitä muuta tehdä kuin hakea lääkekuuri ja hoitaa kipu hetkeksi pois . kiitos jo etukäteen jos ehditte vastata:)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
23.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

juuri tuo vyöhyketerapia (vaikka olekaan lääke) Charles Ersdalin suuntaus siitä, löytyy www.suomenvyohyketerapeutit.fi.



Luonnollisesti kierre pitää jotenkin katkaista ja tuo sitä nopeuttaisi ainakin.



Varmasti paljon muitakin tehokkaita keinoja. Laita nyt ekaksi valkosipulihauteet korviin. Persilja- tai nokkostee auttaisi elimistöä puhdistumaan.



Antibiootit jättää kyllä kehoon jäljet. Immuniteetti on niiden jälkeen aika heikoilla.

Vierailija
4/5 |
24.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me olemme olleet Rauli Mäkelän potilaina yli vuosi. Hän määräsi heti pojillemme kunnon vitamiini-,hivenaine, rasvahappo ja maitohappo kuurit. Lisäksi saimme Suomessa rekisteröityjä luonnonmukaisia lääkkeitä ns. ensiapu-apteekiksi kotiin. Niistä suurimman osan saa vain reseptillä ja en tiedä kuinka moni muu lääkäri niitä kirjoittaisi.



Kannattaa ostaa esim Symbioflor maitohappobakteereita ja pikku hiljaa nostaa annosta 15-20 tippaan pari kertaa pv:ssä. Mutta suosittelisin käyntiä Raulin luona tai jossain jos joku muu lääkäri näitä lääkkeitä määrrää, en tiedä. Meille apu löytyi tuolta. Antioksidanttiklinikka, Kaisaniemi.



Tsemppiä! Kyllä se kierre katkeaa, kun saa vaan apuja jostain!

Rauli Mäkelällä on luento aiheesta 2.4. Tapiolassa jos kiinnostaa.



T. Tiiuli

Vierailija
5/5 |
24.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä vajaa 2-vuotias poika, joka niin paha suoliallerginen, ettei antibiottia voida laittaa vatsaan.

Luojalle kiitos, että löysimme tien Medinaan Turkuun ja siellä Lahtoselle. Ilman antibiootteja ollaan pärjätty märkivien korvatulehdustenkin kanssa. Yhden tipan jälkeen alkaa tulehdus jo taantua (toki jatketaan kuuri loppuun) ja aina on ollut täysin parantunut jälkitarkastuksessa. Aineina on Sanumin Quantakehl sekä Notakelhl. Maitohapot ja muut vitamiinit menevät jo muutenkin joka päivä suppean ruokavalion vuoksi. Olotila on kohentunut jopa nopeammin kuin antibiotilla, jota esikoinen ehti vetämään ensimmäiset vuotensa. Kaiken lisäksi saatiin vatsalle tarkoitettu saman tapainen lääke ja nyt menee jo monta uutta lajia, jotka olivat vielä pari kuukautta sitten ihan mahdottomia..

Kyllä on menneet ravaat miehetkin hiljaiseksi kaiken koetun jälkeen...

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kolme neljä