Miapetra Kumpulan mies Riikka Uosukaisen ex?
Olen tyhmä, joten kertokaa, olenko oikeassa? Tänks.
Kommentit (20)
Mies vaihtoi nuorempaan, kuten niin moni muukin...
Ensin Pasi Natri oli suhteessa (taisi olla peräti avioliitto) Sirpa Pietikäisen kanssa. Sitten heitti Sirpan kuin nallin kalliolle ja vaihtoi Riikka Uosukaiseen. Sitten taisi olla Riikan vuoro lähteä (tai oikeasti en tiedä mihin suhde päättyi) ja tilalle tuli Mia-Petra Kumpula.
En edes tiedä miltä tuo Pasi Natri näyttää, mutta aikamoista vauhtia on pitänyt.
Vierailija:
En edes tiedä miltä tuo Pasi Natri näyttää, mutta aikamoista vauhtia on pitänyt.
että Sirpa Pietikäisen elämä meni ihan romuksi, kun pitkään jatkunut suhde Natrin kanssa päättyi ja sitten tuli mukaan alkoholi. Riikka Uosukainenkaan ei kovin onnelliselta näytä.
Joku sossukuvio tässä kyllä on. En tiedä onko tuo Natri joku taustavaikuttaja vai mikä näissä suhteissa on oikein takana. Minuakin on aina vähän kiinnostanut.
Vierailija:
Voin tosin olla väärässä.
http: //www. uratie. fi/uratie/showimage. action?target=appointmentAnnouncementLogo&id=13235&width=60&height=70
Sirpa Pietikäinen on kokoomuslainen ja Kumpula demari. Mistä päättelet, että Natri olisi demari? Tai Uosukainen olisi?
Uosukainen ja Kumpula taas ovat ainakin sossuja.
Järjestään tämän Natrin naiset ovat kuitenkin olleet näkyvässä asemassa olevia.
En tiedä mikä haukka olen, mutta minua aina vähän kiinnostaa tällaiset kuviot.
Vierailija:
Uosukainen ...ainakin sossuja.
http: //www. korhola. com/pic/thumb___pic000445. jpg
Mutta kyllä hän aika vasempaan kallellaan oli. Jos joku kuuluu Kokoomukseen ei se tarkoita, että hän välttämättä ajaisi oikeistolaisia arvoja. Joka puolueessa on näitä, jotka kuuluisivat oikeasti ihan johonkin toiseen puolueeseen. Uosukainen on YLEn toimittaja ja niihin hommiin ei pääse kuin omistamalla SDPn jäsenkirjan.
On ollut kokoomuslaisena ympäristöministerinä, kansanedustajana ja viimeksi eurovaaliehdokkaana.
Ja Pietikäinen oli tosi järkyttynyt pitkän aikaa, kun suhde Natrin kanssa päättyi. Alamäki alkoi suhteen loppumisen jälkeen.
Samoin ylessä työskentelee kyllä melkoinen joukko porvareita, johan ylen johtoryhmäänkin kuuluu suurimpien puolueiden kansanedustajia. Anneli Jäätteenmäen puoliso on uutispäällikkönä ylellä, onko hänkin demari? Tai Ainola, jonka on uutisoitu seukkaavan kokoomuksen Marja Tiuran kanssa?
Vierailija:
Uosukainen on YLEn toimittaja ja niihin hommiin ei pääse kuin omistamalla SDPn jäsenkirjan.
Alamäki alkoi vasta 1990-luvun lopulla.
Pasi Natri on muuten FaceBookissa.
että hän olisi oikeistolainen.
Pietikäinen vastusti viidettä ydinvoimalaa
ja kehuu Halosta tämän YK-avauksista. Kyseessä on siis vasempaan kallellaan oleva kokoomuslainen.
Sitä ennen Pietikäinen oli säteillyt ja loisti aina linnanjuhlissa, mutta sen jälkeen alkoi lihoa, eikä enää välittänyt huolehtia itsestään.
Olen sen verran vanha, että muistan nämä.
Vaihtoi myös nuorempaan. On itse 52-53-vuotias, ja Miapetra 35-vuotias.