Lyhyempi mies :(
häiritseekö muita jos mies on lyhyempi? Mun miesystävä on lyhyempi ja välillä kyllä katson " ihailevasti" pareja, joissa -joutuu- kurottamaan jotta yltää suutelemaan... huoh :(
En tiiä, mikä mättää.. Pituusko vain, vai joku muukin.
Jossain kyllä oli juttu, että naisella ( ja miehellä ) tarvii olla hyvä itsetunto, että asetelman kestää.
Ja onhan julkkiksissa.. Räikköset esim., ja se Anitra Ahtola ja Jouni (?) jne..
Mutta kuitenkin..!! Onks muita samasta kärsivii....
Kommentit (18)
Ehkä syitä on muuallakin. Ärsyttää vaan jotenkin nykyisin tuo pituusasia. Ja se, että mietin, mitkä kengät laitan jne.
Joo, onneks ei oo kyse " sen" pituudesta, mutta en tiiä oisko se pienempi paha ;)
Mitä te ajattelette, jos näätte tämmösen parin? Tosin kyse on siitä, että ilman kenkiä oon pienenpienen hilkun pidempi, kengät jalassa pienen hilkun pidempi, ei edes puolta päätä tms.
Mutta kuiteski.. Mitä aattelette moisesta? Kinkyä?!
ku mä ite ja välillä kyl mietin, et olispa kiva jos se olis 10 senttii mua pidempi. mut mun mielestä meillä ei mun puolelta asiat ole ihan mallillaan muutenkaan, joten se nyt haittaa kaikista vähiten kuitenki.
ehkä pari kolme kertaa tullu tollanen ajatus mieleen.
eiii... tätä mä just pelkäsin. Että näyttääkö se siltä, miltä tuntuukin! Jollain tavalla oudolta..
Toi kuvastaa ikävän hyvin sen tosiasian, että tuntuu oudolta.
T. ap
Ja joo kyllä asia jonkin verran häiritsee, tai no meillä onneksi on niin, että mies on kuitenkin edes vähän pidempi eli en tunne koskaan itseäni pidemmäksi paitsi tietysti silloin jos käyttää korkokenkiä ja niitä en muuten juurikaan käytä johtuen osaksi juuri tästä pituusasiasta.
Kerran kävin treffeillä itseäni lyhyemmän miehen (oli ehkä 160 cm tai jopa vähemmän!) kanssa ja oli kyllä aika hirveetä :( Koko ajan yritin kävellä jotenkin lytyssä, että näyttäisin saman pituiselta. Tiedän pinnallista, mutta minkäs asialle tekee kun näin kerran tuntee.
Sitä vaan tuntee itsensä jättiläiseksi ja kauheeksi amatsoniksi lyhyemmän kanssa. Meillä nyt se 3 cm pidempi mies on vielä kauheen laiha (ei liho sitten millään) ja itse olen ylipainoon taipuvainen eli jos herkkuja syö paljon niin heti näkyy. Eli tämä jonkinlainen painonhallintaongelma vielä kaiken lisäksi aiheuttaa sitä, että tuntee itsensä jättiläiseksi.
Minusta koomisen näköinen on lähinnä sellainen pari, jossa mies on pieni ja hintelä ja nainen iso ja roteva.
Mutta miksi muiden mielipiteistä pitäisi välittää?
Olkaa rohkeasti sitä mitä olette - se näyttää aina hyvältä!
Ei pituusero minua haittaa. Pienet ovat ohikulkijoilla murheet, jos meidän pituus eroa pitää pohtia. Me emme ole asiaa suuremmin pohtineet.
a, kaksi miestä jne ei se ole niin vakavaa.
tosi lyhyen miehen kanssa...Mikä oli miehen nimi, jonka kanssa sä kävit rehvailemassa?
Vierailija:
tosi lyhyen miehen kanssa...Mikä oli miehen nimi, jonka kanssa sä kävit rehvailemassa?
Meillä ei tämä muuten ole mitenkään haitannut tai vaivannut kuin että minä en enää laita 10 cm korkkareita jalkaan.. Miestä ei tämäkään haittaisi, sanoi että ei yhtään haittaa vaikka pitäisin. Ehkä tämä on lähinnä meidän naisten korvien välissä tämä ongelma. jos molempien itsetunto kunnossa, paskan väliä mitä muut ajattelee.
minä 170/60
mies 173/80 ja ollaan aivan ihana yhteensopiva sporttinen ja hyvännäköinen pari <3
Mä näin sellasen parin missä mies oli lyhyt ja hintelä, nainen päätä pidempi ja tosi paksu. Muutta eikai se koko ja näkö...
No hyvä että oma ukko on 20cm pidempi.;)
Se on aika järkkyä tosiaan mis nainen kävelee kyyryssä näyttääkseen pienemmältä!!
En ole asiaa edes ikinä pohtinut eikä se ole mikään kysymys meidän välillä. Mies toivoo mun käyttävän korkokenkiä ja niin teenkin. Luonnontilassa pituuseroa 3 cm mutta korkkarit jalassa hyvinkin 10 cm.
Mulla taas tulee mielee et lyhyillä miehillä täytyy " sen" olla pieni ja lyhyt.;)
Eikä tod lyhyet miehet oo kaikki komeita!
sen kanssa, että onko miehellä pitkä vai lyhyt. Asia on ihan " tieteellisesti" todistettu (katsoin jonkun asiallisen aihetta sivunneen BBC:n dokumentin), mutta on omakohtaista kokemustakin: Mulla kumpikin kahdesta viimeisestä miehestä oli suunnilleen saman pituisia (n. 190 cm) ja toisella oli valtava ja toisella älyttömän pieni.
Nyt tapailen yhtä miestä, joka on vain pari senttiä minua pidempi ja itseäni häiritsee jonkin verran se, että korkeakorkoiset kengät jalassa tunnen itseni jättiläiseksi. Miestä asia ei haittaa (seurusteli pitkään itseään 10 cm pidemmän naisen kanssa), mutta itseäni kyllä.
varmasti suhteessanne mättää muukin kuin pituusero. Ei rakkaus ja himo ole pituudesta kiinni.
Paitsi ehkä " sen" pituudessa. : D