Ticketin Splash-settiä muualla kuin Pikkuväessä?
Onko kukaan nähnyt Ticketin välikausisettiä ILMAN fleecevuorta, sitä Splashia siis, muualla kuin Pikkuväessä? Pikkuväestäkin voin toki omani hankkia, mutta siellä oli aika huonosti tyttövärejä. Haluaisin turkoosin, limenvihreän ja pinkin setin hankkia (eri koissa kaikki). Ovh tuossa setissä oli 43 e.
Kommentit (9)
Onpas rajuja hintaeroja. Ainakin Jesper Juniorissa sanoivat, että ticketiltä tulee hinnat ja niitä ei saisi itse enää määritellä. Ennen on kuulemma saanut (ja nyt näyttää siltä, että vieläkin saa). Onko jossain näkynyt haalareita?
tanskasta varmaankin juuri tuollaisen tummansinisenä, kun kertoivat että on uutta light rain settiä, mutta kumimaisempaa materiaalia ja ei ole siis fleeceä sisällä. Mielenkiinnolla odottelen mitä sieltä tulee :-)
Löysitkö kirkkaita Splash asuja jostain? Bunellissa tosi huosti kokoja,
juuri meidän koot puuttuivat.
Oliko pikkuväen sininen tavallinen vaaleansininen?
mahtaako näitä muualla olla pienemmässä koossa, Kuperkeikassa alkoi koosta 98.
angelinako:
Onpas rajuja hintaeroja. Ainakin Jesper Juniorissa sanoivat, että ticketiltä tulee hinnat ja niitä ei saisi itse enää määritellä. Ennen on kuulemma saanut (ja nyt näyttää siltä, että vieläkin saa). Onko jossain näkynyt haalareita?
Tuolla Kuperkeikan sivuilla kuvassa näyttäisi ainakin hupussa verkkovuori olevan. Meiltä löytyy yksi Ticketin ruskea kaksiosainen, joka on aivan sellaista (mielestäni kammottavaa) vetelää, kumimaista materiaalia. Kuin kuravaatteet. Ei minkäänlaista vuorta sisällä. Täysin siis sadeasuksi tarkoitettu.
Meillä olisi tarvis välikausitakille (kesätakille) ja -housuille. Oulunsalon JJ:ssa näin pinkkiä ja limeä kaksiosaista (hinta muistaakseni 78¿), jotka olivat ihan sellaisia " oikeita" välikausivaatteita.
Eli tuulipukumainen kangas. Sopii meille!
...tulossa myös haalarina pienemmille!!! Näin kuulin kaupan myyjältä ja jäänkin itse myös odottelemaan sen saapumista ennenkuin teen ratkaisuja meidän pienimmän suhteen.
Onko joku nähnyt splash-settiä Tampereella tai Ideaparkin liikkeissä?
Tympeää, jos tämäkin pitää tilata Tanskasta :-/ (Tanskasta tilaaminen on sinänsä jees, mutta rajansa kaikella)
Mitä värejä ja mistä koosta alkaen?
Onko tämä nyt kestävämpää kangasta kuin rain drop? Siis semmoista kun vanha light rainset?
Onkohan aapiskukossa näitä?