Onko tämä nyt enää pelkkää miehen ja naisen välistä ystävyyttä.. vai joko on menty liian pitkälle?
Mies kutsuu naista omaksi mussukakseen, ja kehuu ja suoranaisesti ylistää naisen luonteenpiirteitä ja ulkonäköä melkeinpä joka päivä. Puhuu kovin vihjailevasti tulevasta viikonlopusta, ei kuulema ole mitään suunnitelmia ja tahtois jotain ohjelmaa keksiä. Kyselee naisen suunnitelmia. Heittää vitsinä, että voisi tulla tekemään naiselle oman bravuuriruokansa vkl.
Ei kuitenkaan pommita messengerissä koko aikaa, vaan ehkä kerran kaksi päivässä jonkin hetken.
Vastapainona tälle kaikelle, mies kertoo tapaamistaan naisista ja ihastuksistaan. Kertoo yhä uudelleen ettei tahdo enää olla sinkku ja kaipaa parisuhdetta.
Ei vaan riitä mikään maailman rautalanka mulle tähän.
Kommentit (6)
Kun en oikein tiedä miten pitäisi suhtautua tällaiseen.. Montakin miespuolista ystävää, mutta ei niitten kanssa kuitenkaan ihan tämmöistä ole vaikka leikkimielistä flirttiä muuten onkin.
Ei ystävyyteen kuulu flirttailu. Vai mitä mieltä miehesi on?
Toki se on viehättynyt sinusta, ja voi vielä joskus ihastuakin, mutta tuo on vielä flirttiä.
Jos taas olet kiinnostunut hänestä (ja hän on vapaa), niin mikä estää näyttämästä kiinnostusta.
Ei olla koskaan kuitenkaan edes suudeltu. Se on sitä flirttiä taikka ystävien keskinäistä sanailua.