MÄ INHOON NARKKAREITA!!
Ne pilaa koko yhteiskunnan. Miksei jollekin saarelle vois viedä niin paljon huumeita kun mahdollista, sitten vietäisi kaikki narkkarit sinne ja näin jättäis muut rauhaan. Ei ne lopeta sitä käyttöä kuitenkaan vaikka vaikeaa olisikin huumeita saada. Miksi siis pakottaa ne ääliöt ryöstelemään kioskeja ja siwoja vähän väliä ja aiheuttamaan muille traumoja.
Kyllä maailma olis 100 kertaa parempi paikka ilman narkkareita.
Suruvalittelu kaikille omaisille, en pysty kuvittelemaan mitään kammottavampaa kuin läheisen narkomaanin.
Kommentit (5)
mun vanha koulukaveri on istunut linnassakin huumeiden takia. Ahdistaa törmätä siihen vähän väliä pienessä kaupunginosassa. Joka kerta vaihdan kadun puolta tai suuntaa. Ahdistaa ja pelottaa.
Miehen sairaus, lapsettomuus, vanhempien avioero, oma heikko itsetuntoni, koirasta luopuminen.. siinä jo monta elämääni enemmän vaikuttanutta asiaa kuin narkkiveli.
Se täytyy veljen eduksi laskea, että hän ei ole millään tavalla fyysisesti vaarallinen kenellekään, ei ryöstele kauppoja jne mutta ullakoita saattaa " inventoida" . Asuu ihan kadulla ja on kiltti kuin mikä. Perus käyttäjä, ei diileri. Ja neljän lapsen isäkin.
Kiitos surunvalitteluista täältäkin. Minun perheessä myös kaksikin ex-käyttäjää. Tuliko Ap:lle mileen että yleensä ne jotka sortuu huumeisiin on käynyt sitä ennen jo kovan koulun, on pahoinpideltyjä lapsuudessaan, raiskauksen uhreja tms.? Elämä ei ole aina niin yksinkertaista. Eihän se oikeuta käyttämään huumeita, elinhän itsekin samaa lapsuutta enkä sortunut niihin mutta olen oppinut tässä elämässä vähän ymmärtämään ihmisten käyttäytymistä. MInä inhoan huumeita, en niitten käyttäjiä.
Se on sun osas elämää, ketä se kiinnostaa???
resuinen, syrjäytynyt varastelija. Monet pitävät vuosikausia kulissit pystyssä ja ovat hyväpalkkaisissa töissä. Kokkeli on rikkaiden hupia, moni on huomaamattaan koukussa opiaatteihin, joita saa reseptillä jne.