Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Autolla Tanskaan lasten kanssa?

Vierailija
27.01.2008 |

Ensi kesänä olisi tarkoitus lähteä omalla autolla kiertelemään Tanskaa. Mukana lapset 2 v ja 5 v.



Suunnittelu on aivan alkuvaiheessa. Sen jo tiedän, että ajaisimme suoraan Tukholmasta Helsingborgiin, se on jotain 500 km ja moottoritietä koko matka.



Vinkkejä, ohjeita, kaikenlaisia neuvoja ottaisin vastaan. Lähinnä edulliset majoituspaikat ja kivat vierailukohteet!



Kiitos!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
28.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lisää vinkkejä?



ap

Vierailija
2/4 |
27.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse olen aikoinani reissannut Tanskaa ristiin ja rastiin. Ajomatkana tuo on ihan iisi.



Hotelleista tms. en osaa sanoa mitään, mutta Tanskan matkailutoimistolta sai paljon tietoa ja esitteitä, esim. ihania mökkejä siellä Länsi-rannikolla. Mahtaisikohan tuollainen instanssi olla vielä olemassa..?



Suosittelen käyntiä ainakin Legolandissa sekä Köpiksessä Tivolissa. Myös esim. Odense oli mielestäni kiva kaupunki, kuten myös monet muut tanskalaiset kaupungit.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
27.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lue se lapsille, saatte varmaan kaikki tärkeää infoa matkasta! :)

Vierailija
4/4 |
27.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Säästyy aikaa ja ainakin meillä tuli vielä halvemmaksikin, Kööpenhaminassa autoa ei enää välttämättä edes tarvitse.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi kolme