Mikä olisi eskarilaiselle sopiva Playstation 2 -peli?
Haen sellaista peliä, jossa ei potkita, ammuskella (edes robotteja), huidota tai räjäytellä mitään eikä ketään. Itse olen joskus sata vuotta sitten pelaillut pc:llä seikkailupelejä, joissa piti ratkaista tehtäviä ja etsiä aarteita vihjeiden perusteella - oli niissä jotain jännitystäkin mutta ei tarvinnut ketään hakata päästäkseen eteenpäin.
Olisi mukava itsekin iloisin mielin pelata kaverina, mutta en tykkää noista hurjista. Aikamoista menoa on niissäkin peleissä joiden ikäsuositus on 3+.
Kommentit (3)
ajellaan kilpaa erinäköisillä autoilla.
Siinä pitää etsiä muistaakseni jotain toista koiraa.
Pitää kerätä luita, joista saa voimaa, pitää seurata vihjeitä ja tehdä joitain tehtäviä. Suomenkielinen.
Pyöritetään palloa ja siihen tarttuu mitä kummallisempia asioita. Meidän lapset on ihan hulluna siihen ja se on ainut peli, mistä äitikin tykkää :)