Arvostatko pornotähti Raakel Liekkiä tämän filmiurallaan saavuttamien ansioiden vuoksi?
Kommentit (20)
Vierailija:
hän vaikuttaa hyvin tasapainoiselta ja elämästään varmalta ihmiseltä, mikä sinänsä on hieno juttu.
Silti en voi arvostaa ihmistää ihmistä, joka nussituttaa itseään kameroiden edessä.
Taiteilijasielu, kaunis ja älykäs. Ja monen miehen päiväuni, taitaa av-mammat olla kateellisia.
Hänellähän taitaa olla maisterin paperitkin, tai joku korkeakoulututkinto taiteessa, eikö? Ja lopettanut leffahommat, keskittyy taiteeseensa ja tuottamiseen tms. Jotain tälläistä muistan lukeneeni.
Tv-sarjassa jossa kävi yöelämässä " julkkisten" kanssa, hänestä sai mielestäni mukavan kuvan, hyvä keskustelija, toiset huomioonottava.
Minä pidän hänestä.
Ja olen 35v heteronainen, kahden lapsen äiti.
Väitti nyt, ettei ole pornoa tehnytkään vaan kokeilevaa taidetta. Harmitteli kun hänen uusia projekteja ei oteta todesta.
Taitaa mimmiä vähän kaduttaa nykyään.
ja olen sanonut, että olisi järkityttö jos hommaisi samanlaisen ammatin. Tyttö on kivan näköinen ja sopis sellaiseen. On aika innoissaan urasuunnitelmastaan.
Mä arvostan montaakin ihmistä, enkä silti yritä kasvattaa lapsiani heidän kaikkien kopioiksi. Jokaisella on omat vahvuutensa
" Arvostan Rakelia, mutta en silti haluais, että mun omaa tyttöä pantais perseeseen filmillä" .
Ahahaaaaaaa......
mutta en myöskään jasmin mäntylää, vaikka hän ei ole sen enempää itseään paljastanutkaan. Eli itsensä näyttäminen ei ole arvostettava ominaisuus.
Raakel tuntuu olevan sinut itsensä kanssa eikä mikään hyväksikäytettävä ressukka.
mutta silloin kun on näkynyt hänestä on välittynyt sellainen kuva että hänellä on elämä hallinnassa. Mitä ei voi sanoa esim. Henry Saaresta ja Yasmin mäntylästä, ainkaan lehtijuttujen perusteella.
Vierailija:
Tätä on monen vaikea tunnustaa.
hän vaikuttaa hyvin tasapainoiselta ja elämästään varmalta ihmiseltä, mikä sinänsä on hieno juttu.
Jos näitten akateemisten parempien piirien mimmien miehiltä kysytään kuka Raakel on niin mistä lyödään vetoa että 100 % tietää. Niin ja vaimon kannattaa kytkeä mies valheenpaljastimeen kysyessään ;).
arvostaako. Voi tietenkin runkata kun katselee niitä filmejä, mutta arvostaa...hmmm
todistettu, että mies ei arvosta helppoa naista, vaikka sellaista haluaisikin..
Raakel vaikuttaa ihan tasapainoiselta tyypiltä. En nyt sen kummemmin arvosta tai ole arvostamatta (ne pätkät mitä häneltä olen nähnyt eivät mielestäni mitään ihan huippukamaa ole olleet).
Mä arvostan ihan toisenlaisia karriäärejä.
Että menee puurot ja vellit sekaisin. Siis luuletteko että Rakel on joku kaikille antaja? Siis nainenhan tekee bisnestä. Sitä voi arvostaa esim. enemmän kuin elantonsa hakemista sossun luukulta. Ihan siitä huolimatta, mitä on mieltä pornosta.
joku ryhtyy siihen hommaan? Sua ei arvosteta. eikö Liekkikkin koulutettu tyttö? MIKSI? Eikö koe itseään haluttavaksi, naiselliseksi, pitää todistella jotain? En ymmärrä