Ahdasmieli vai kiimapeto?
Hei,
Kaikki parisuhteessa ym. kunnossa ja kivaa on ym. Seksiäkin on lähes tarpeeksi. Mietin kuitenkin kuinka saisin ahdasmielisehköön vaimooni avoimuutta seksin suhteen. Poikkeuksetta seksi kun on minun juttu, vaikka hän saakin joka-ikinen kerta ja melko nopeasti vielä. Aloitteet ja kaikki toiminta on aina täysin minun harteillani. Se on ihan ok, mutta on alkanut mietityttämään. Keskustelu seksistä ei meinaa onnistua, kun hänen mielestään mitää parannettavaa ei ole. Sellaista aktiivisen ja himokkaan naisen mallia hän pitää markkinamiesten keksintönä (oma arvioni). Ja kaikkea pornoa ym. ja ihmiskauppana.
t:Pohjoisen poika
Vinkkejä
Kommentit (13)
Tuollaiset jutut on varmaan aika syvällä omassa luonteessa, vaikea muuttaa.
En taida vaihtaa kuitenkaan. Rakkaaksi tuo on käynyt, vikoineenkin.
AP
Keskustelua, keskustelua ja lisää keskustelua. Oletteko jutelleet vaimojenne kanssa aiheesta? Yleensä naiset jotka haukkuu seksikkäästi pukeutuvia naisia ovat kateellisia kun itse eivät ole samanmoisia, ehkä tuntevat itsensä rumiksi ja voi löytyä ulkonäkökomplekseja. Siinä yksi syy miksi uudet asiat eivät kiinnosta. Minkä ikäisiä vaimot ovat? Luulisi ainakin vanhemmilla naisilla noi estot iän myötä häviävän jos niitä on.
minihameessa? Kai sitä saa kokea olonsa ahdistavaksi? Toinen asia on sitten kotona. Miehelleni kyllä pukeudun kivoihin kotiasuihin ja laitan itseäni. Teen sen samalla omaksi ilokseni. Menen ulos myös laitettuna, mutta en niin tyrkkynä. Tykkään kerrospukeutua siis alle jotain... Saanko keneltäkään teistä miehistä ymmärrystä osakseni, jos väitän että tämä on naisen luontoni?
Miesten katseet vai? Ja kyllä farkut enemmän muotoja paljastaa kuin minari.
vaikka kroppa sen kestäisi, ja mies tykkäisi.. tulisi vain tyrkky olo, kotona asia on erikseen, ei ongelmaa mutten muiden edessä ole puolialaston..
enemmänkin voi vahingossa vilkahdella, vaikka ei tahtoisi.
Lisäksi pidän siitä, että julkisella paikalla kykenen tarvittaessa puolustautumaan tehokaasti eli vetämään turpaan jos tilanne niin vaatii ja sitten pötkimään pakoon. Haluan siis olla katu-uskottava. Korkkareissa tai minarissa se ei vaan onnistu. Korkkareissa voin lähteä kyllä ulos, jos minulla on oma mieheni seuranani. Voin myös laittaa avoimemman kaula-aukon ja muuten sopivan peittävän asun. Liikaa ei sovi kerralla vilautella ja jos joku alkaa häiriköidä, kun kaula-aukkoni on avonainen, niin heitänpä kaulahuivin peitoksi. Haluan kyllä tulla nähdyksi kokonaisena ja kerätä katseita, mutta en millä keinoilla tahansa. Eikä voi paljastaakaan lisää, jos kaikki jo näkyy -tylsää.
Kaunis nainen
Vinkkejä AP:lle on ne perinteiset:
- hellikää ja harrastakaa pitkän kaavan mukaan esileikkejä vaihteeksi ilman yhdyntää tai laukeamispakkoa tai koittakaa saada kisa aikaa, kumpi saa toiselle tai itselleen nopeammin orgasmin jollain muulla keinolla kuin yhdynnällä
- keskustelkaa mistä tykkäätte, varmasti on jotain mitä ette tee niin usein kuin olisi kiva kokeilla
- anna naiselle vapautta mennä yksin baariin, selvinpäin vaikka, jos ei muuten
- menkää yhdessä tanssitunnille, vapauttaa
- harrastakaa muutenkin yhdessä jotain liikunnallista, tulee parempi fiilis ja pukeutumisella ei ole väliä enää kun on hyvä sisäinen olo kummallakin, se näkyy ulospäin
- käykää kylpylässä harrastamassa vesileikkejä
- opettele hieromaan
- opetelkaa parijoogaa
- lukekaa eroottisia tarinoita, jos ei varsinainen porno kiinnosta
- katsokaa eroottisia elokuvia
- opetelkaa tietoisesti uusia asioita
- kokeilkaa rohkeasti ja huumorilla erilaisia asioita
- ostakaa eroottisia apuvälineitä
- pyydä syntymäpäivälahjaksi jotain eroottista
- menkää yhdessä seksimessuille, pistää naisesi miettimään taatusti että jotkut oikeasti pitävät pornosta ja vapaaehtoisesti esiintyvät
- joku hunks-esitys voisi avata silmiä myös
- mieti itsekin, että mikä on eroottisinta pukeutumisessa. Mm monet nuoret musliminaiset pukeutuvat hyvin peittävästi ja ovat silti hyvin eroottisen näköisiä ainakin näin perinteisen suomalaisnaisen näkökulmasta.
Vierailija:
Minuakin kiinnostaa millä tällainen ahdasmielisyys ja estot avataan?
Vierailija:
Miesten katseet vai? Ja kyllä farkut enemmän muotoja paljastaa kuin minari.
talvella minihame on kylmä, ja kesällä läskit heiluu ikävästi.
Pidin minihametta silloin, kun se oli vielä iän ja muotojen puolesta sopivaa ja esteettistä.
t. nainen 34v
Täällä yksi kiimainen misukka, joka on jäänyt ilman elämänkumppania... Jotenkin tuntuu, että jotkut miehet valitsevat sen, joka on " turvallista vaimoainesta" .
Mutta sinänsä ap oli ihana lukea, kun kirjoitit, että et taida vaihtaa, kun on rakkaaksi käynyt. siinä on oikeaa asennetta!
Vaimon mielestä, jos naisella on edes jokin seuraavista: minihame, korolliset saappaat tai avonainen kaula-aukko = tyrkky huora.
Kerran erehdyin ostamaan vähän seksikkäämmät alusvatteet vaimolleni ja ei ole kai kertaakaan niitä pitänyt.
Sängyssä ei mitään lähetyssarnaajasta poikkeavaa. Pari kertaa on tullut päälle hetkeksi.
Talking about ahdasmieli...
Minuakin kiinnostaa millä tällainen ahdasmielisyys ja estot avataan?