Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Olen ihan hukassa ammatinvalinta/koulutus juttujen kanssa!

Vierailija
07.01.2008 |

Pitkän aikaa olen suunnitellut opiskelevani luokanopettajaksi, mutta koska en ole vieläkään (4 vuotta yritettyäni)saanut opettajan sijaisuutta, jonka olisin tarvinnut hakiessani opiskelemaan, joudun luopumaan nyt pitkäaikaisesta haaveestani, ja keksimään jonkin muun ammatin, jossa voisin toimia tulevaisuudessa. mutta minkä?



Opiskeluani rajoitttaa se, että minulla on lapsi, ja toisenkin hakininta lähitulevaisuudessa, joten en voi muuttaa mihinkään kauas opiskelemaan.



Mihin ammatteihin voisi opiskella etäopiskeluna omasta kodistaan? tietenkin minun olisi mahdollista silloin tällöin käydä myös paikan päällä oppilaitiksessa, kunha opiskelu olisi päätoimisesti etäopiskelua. Mutta onko sellaista koulutus olemassa? Jos on niin millä aloilla?



Kiitos asiallisista vastauksista!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
07.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse opiskelin sihteeriksi juuri näin etänä, koska meilläkin on lapsia. Pari kertaa viikossa oli iltatunteja.

Vierailija
2/2 |
07.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta lyhyemmissä pätkissä kyllä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan kolme