Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten loma vaikutti/vaikuttaa parisuhteeseenne?

Vierailija
29.12.2007 |

Meillä on ollut aivan ihanaa yhdessä, ja tunnen taas tuttua läheisyyttä mieheni kanssa. Kaverini sanoi, että heillä loma toi suhteen huonot puolet esille. Miten teillä?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
29.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Deadlineja pukkaa. Mutta lomilla, varsinkin kesällä, hän on kuin eri ihminen.

Vierailija
2/4 |
29.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on molemmilla todella rankkaa töissä ja toinen lapsista sairas. Arki on hermoja raastavaa ja sitä tulee purettua puolisoon, kun ei muuallekaan sitä kaikkea paskaa saa. Lomalla siitä pääsee eroon ja elämä normalisoituu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
29.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja kerran myöhästyttiin jatkolennolta ja odotettiin seuraavat 5h loungetissa. Ainoa, jolla hermot vähän kiristyi oli isipappa, mutta lasten kanssa tehtiin olo mukavaksi, eikä se niin kauheaa ollut.

Vierailija
4/4 |
29.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja olen myös viimeisilläni raskaana, joten olo on tukala. Mies rasittuu siitä, kun ei saa hetken lepoa lapsilta, niinkuin töissä. Lapset myös flunssassa ja herättävät miestä keskellä yötä, sillä minä olen vapauttanut itseni nyt yövalvomisilta.



Mies ei onneksi yritä luistaa kotitöistä, mutta odottaisin häneltä enemmän asennetta niihin. Nyt olen jo paremmassa kunnossa ja siksi ehdotinkin miehelle, että ottaisi omaa aikaa, mutta kun ei halua! Tai nukkuisi vaikka päiväunet.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi neljä kaksi