Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Uskokaa tai älkää, mutta mulla menee huonommin kuin

Vierailija
09.12.2007 |

varmaan kellään teistä.



Mitäpä tässä revittelemään. Pari kertaa kuluneella viikolla vaan on partakoneeen terä tuntunut mieluisalta vaihtoehdolta.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
09.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kauanko olet kärsinyt siitä mistä nyt sitten kärsitkin? Oletko koettanut hakea apua?

Vierailija
2/3 |
09.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta hae toki apua, jos sinusta noin pahalta tuntuu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
09.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

pitkään tosi huonosti ja elämä menee päin helvettiä.



- Hanki apua. Aina se ei ole kovin helppoa, mutta eipä ole paljon menetettävääkään.



- Lue persoonallisuushäiriöistä. Jos elämässä menee aivan järjettömän huonosti, syynä voi olla persoonallisuushäiriö ja itselleni ainakin oli hirmuinen helpotus ymmärtää mikä mua vaivasi ja miksi käyttäydyin niin kummallisesti ja sotkin asiani.



- Jos isoina ongelmina on ahdistus ja masennus, hommaa kirja nimeltä The Anxiety & Phobia Workbook. Tekijä Edmund J. Bourne, on myös suomennettu. Siitä käy ilmi, että masennus ja ahdistus on pantattuja tunteita, usein vihaa. Mulle on masentuneena auttanut se, kun olen istunut alas ja koettanut rauhassa ja ajan kanssa miettiä mistä asiasta tunnen vihaa, joka ei pääse ulos.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi viisi