Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

G: Huvittavinta mitä olet tuttavasi kertovan omasta lapsestaan tyyliin " Meidän lapsi se kyllä on maailman paras..."

Vierailija
05.12.2007 |

Minä saan kuulla tuttavani selostavan kuinka temperamenttinen hänen lapsensa on. Kuitenkin lapsi on sellainen rauhallinen tumput suorina seisova nappisilmä, ei vastustele ikinä mitään. Saattaahan se olla että välillä lapsen sielu kuohuu, mutta eipä kyllä uskois.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
05.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Että lapsi tottelee sen vuoksi, että aina on oltu johdonmukaisia jne.



Totta toinen puoli. Mutta vain se puolikas.

Vierailija
2/5 |
05.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta kertomasi lapsi voi olla kyllä temperamenttinen kotona vanhemmilleen. Meillä on myös poika, joka on vieraiden edessä tosi rauhallinen, mutta kotona osaa temppuilla. Ja sukulaisten on vaikea sitä uskoa, kun " sehän on kuin enkeli" :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
05.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

T: ei-ap

Vierailija
4/5 |
05.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lto-ystävälläni on kolme lasta. Ensimmäinen oli tosi helppo tapaus. Toinen oli jo temperamenttisempi ja ystäväni aina sanoi, kuinka kovatahtoinen hän on. Sitten syntyi kolmas, joka meni niin, että oksat oli pois. Tuo numero kakkonenkin siirtyi sen jälkeen sarjaan " helppo tapaus" .

Vierailija
5/5 |
05.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tempperamenttinen voi olla esim. arka ja siten käyttäytyy ihmisten ilmoilla mallikelpoisesti ja laittaa kotona ranttaliksi

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kuusi seitsemän