Mokasin ihan täysin elen tentissä! :(
Menin kertakaikkiaan niin paniikkiin siellä luokassa että purskahdin itkuun ja lopulta kun sain koottua itteni niin aloin tedä niitä tehtäviä. Vastasin kaikkiin jotain, mutta tajusin kotiin tullessani että olin laskenut kaikki laskut ilmeisesti ihan täysin väärin. Koko syksyn oon panostanut vaan että pääsisin tosta tentistä läpi ja nyt en usko että pääsen.
Auttaakohan mitään mennä puhumaan sille opettajalle ja sanoa tuosta että ihan paniikki lukkoon menin kun sen tentin sain käteen! Harmittaa aivan järkyttävästi ja oloa ei helpota se että on rv23 menossa :(
Kommentit (6)
ja treenasin noita vanhoja tenttejäkin aivan mielettömästi ennen sitä tenttiä... käytin siis hirveästi aikaa ja panostusta että pääsen tuosta kurssista läpi... jouduin jättää kaksi muuta kurssia roikkumaan sen takia... meillä alkaa vielä heti perään toinen matikan kurssi enkä tiedä miten saan itseni motivoitua sille :(
uusintaan haluan todellakin mennä koska osaan ne laskut, olin vaan ihan järkky paniikissa siellä!
Eli kyllä sinä siitä vielä selviydyt. Yritä vaan olla stressaamatta ja liikaa yrittämättä, siitähän ei todistettavasti ole hyötyä. Ota iisisti ja relaa.
Sulla oli varmaan niin kovat paineet, että noin kävi. Tiedät kuitenkin, että osaat ne laskut, joten koita tsempata itseäsi uudelle kurssille ja sitten siihen uusintatenttiin.
Onnea raskauden johdosta! :)
elämässä vähän isompiakin asioita tällä hetkellä! Tosin noista matikankursseista on kiinni koko mun tutkinto! no onneks on aikaa!
t. ap
Eihän tuo nyt mikään maailmanloppu ollut. Nythän tiedät, minkätyyppistä siellä kysytään ja varmastikaan et enää romahda toista kertaa. Eli ensi kerralla menee varmasti läpi.