Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

hävettää käydä työkkärissä

Vierailija
13.11.2007 |

tuntuu että paperipussi päässä vaan kehtaa mennä työkkäriin, tosi noloa mun mielestä.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
13.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Enemmän rassaa se, että siellä pyörii alkoholisoituneita örisijöitä välillä.

Vierailija
2/3 |
13.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se, joka niin sanoo tai antaa muuten ymmärtää, voi aivan hyvin itsekin joutua siellä jonakin päivänä asioimaan -elämässä kun ei mikään ole varmaa. Joten reippain mielin vaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
13.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tosin alussa tuntui, että en saanut toimiston käytännöistä tarpeeksi infoa. Niinpä kaksi ensimmäistä kertaa menin väärien ihmisten luo, kun en tajunnut, että se ilmoittautumistiski on se, mihin pitää ensin jäädä. Eikä siitä silloinkaan infottu, vaan itse keksin, että kaikki tässä jäävät seisomaan.



Toinen oli myös, että ei sieltä mitään apua työn hankintaan saanut. Yksikin ihminen ei tajunnut koulutustani lainkaan. Hän ehdotteli opettajan paikkoja, vaikka koulutus ei siihen sopinutkaan. Hain joihinkin hänen mielikseen. Toisaalta en olisi karkuun juossut, jos olisin jonkin open paikan saanut. Tiesin vain, että ei meikäläisen koulutuksella sellaisia paikkoja saa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan seitsemän yhdeksän