Patrikin pikkusisko tai -veli
Monen monituista kivaa, hauskaa & reipasta nimeä on jo jouduttu jättään pois laskuista. Alkuperäinen suunnitelma oli Aada Matilda tai Kasper "jotakin".
Tällä hetkellä Lotta Matilda tai Lotta Elli Maria miellyttää molempia - sarjassa "ihan ok". Kommentteja nimestä Lotta? Patrik & Lotta?
Rasmus on uusi suosikkini, mutta mies ei valitettavasti pidä. Kommetteja nimestä Rasmus? Patrik & Rasmus?
-nimetön-
Kommentit (4)
Patrik ja Lotta kuulostavat tosi hyviltä yhdessä... mutta missä lastenkirjassa tms. oli tämännimiset hevoset?
moikka!
Lotta kuulostaa ihan kivalta nimeltä ja sopii Patrik nimeen kivasti. Lotta Elli Maria saa ääneni kaunis kokonaisuus!
Rasmus nimestä en juuri tykkää, mutta Patrikin veljelle sopii kyllä!
Entäs Niklas?
Veljellle sopivat hyvin nimet Kasper ja Rasmus. Ehdolle laitan myös nimet Peik , Petrus ja Henrik.
Siskolle ehdotan nimiä: Karla, Peppi ja Paula.
Minusta yhdistelmä patrik&lotta on ihan kiva! Lotta-nimestä tykkään,ihanan reipas!
Rasmus nimestä en kauheesti tykkää,mutta kyllä sekin Patrikin veljelle käy jos nimi on teidän makuunne.
Meidän talossa asuu pojat Patrik,Petrus ja Andreas,joten niitä molempia suosittelisin Patrikin pikkuveljelle.Lisäksi vielä muutama ehdotus veljelle:
Paulus
Vilhelm
Verner
Henrik
Eljas/Elias
Niklas
Viljam
Janrik
Reetrik
tytölle voisin ehdottaa:
Vilma
Peppi
Silvia