Tilasin zed:stä soittoäänen (asiaa club zed)ov
Niin tilasin tuon soittoäänen ensinnäkään en saa sitä puhelimeeni (pitäisi kyllä onnistua) tulee vain teksti, että palvelu tilapäisesti poissa käytöstä. Varmaankin veloitus on kuitenkin mennyt. Toiseksi, nyt kun rupesin selaamaan noita zed:n nettisivuja niin siellä oli, että " tilaamalla meiltä tuotteita liityt club zed:n jäseneksi. Hinta kuukaudessa 9e" ja plää plää plää."
Onko joku tilannut tuolta viime aikoina. Pitääkö mun tosiaan maksaa toi 9e? Sieltäkö ei saa enää tilattua yksittäisiä soittoääniä? Muistaakseni joskus olen tuota palvelua käyttänyt eikä silloin ollut mitään club zed juttuja. Pitää näköjään aina muistaa lukea ne pienellä präntätyt, siellä se tärkein asia näyttää olevan.
Kommentit (4)
Ehdin useampana kuukautena maksaa tuon, ennen kuin tutkin laskua vähän tarkemmin :( Kun uudelleen tarkemmin katsoin sivuja, niin löysin eri numeron, johon yksittäisen soittoäänen tilausviesti olisi pitänyt lähettää.
Sano eilen ja tänään että palvelu tilapäisesti suljettu. Eihän siitä nyt pidä maksaa ku ei tullut soittariakaan.
Muistaakseni sen vielä on niin että kun liityt club zediin, niin saat kuukausittain maksaa sen 9 euroa jos et irtisano itseäsi siitä clubista.