Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapsesi ambulanssissa

02.11.2007 |

Hei!



Olemme ensihoitaja-opiskelijoita Pirkanmaan ammattikorkeakoulusta ja teemme opinnäytetyötä aiheesta " lapsi ensihoidon asiakkaana" . Työn olisi tarkoitus valmistua joulukuussa 2008. Tarkoituksena on kehittää sairaankuljettajien kykyä kohdata ja hoitaa lapsipotilasta.



Toivoisimme vanhemmilta ajatuksia ja kokemuksia sairaankuljettajien toiminnasta ja lapsen huomioimisesta hoitotilanteessa. Kuinka vanhemmat ovat kokeneet tilanteen. Mitä hyvää ja mitä huonoa tulee mieleen.



Opinnäytetyömme ei perustu haastatteluihin vaan käytämme aineistoa vain yhtenä lähteenä ns. " esimerkkeinä tosielämästä" .



Jos haluat kertoa näkemyksesi, vastauksia voi laittaa näille sivuille tai sähköpostiin heli.koivula@piramk.fi



Tietoja käsitellään luottamuksellisesti ja anonyymisti, voit missä tahansa vaiheessa ilmoittaa, jos et halua että käytämme kantaasi osana työtämme.



Sana on vapaa!



Terveisin ensihoitaja-opiskelijat Paula Salonen& Heli Koivula

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla