Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Inglesina Classic vaunut, kokemuksia?

27.10.2007 |

Onko kenellakaan kokemuksia kyseisista vaunuista? Ovat mielestani tosi kauniit ja kapeutensa puolesta olisivat meille passelit kun talon ulko-ovi on kapea. Mutta kuinka kulkevat sohjossa ja onko hyvat tyontaa? Kaupungissa asutaan, etta ei nyt missaan metrin kinoksissa toivottavasti jouduta kulkemaan. Enta onko kokemuksia ratasosasta, kasittaakseni niihin saa myos sellaisen?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
28.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minäkin ihastuin niiden ulkonäköön aikanani kun odotin ensimmäistä 1999.

Vaunut oli käytössä ihan kätevät purkaa esim autoon kun lähdimme kaupungille. Toisella lapsella niissä alkoi olla vähän klappia työntöaisassa mutta pelittivät kyllä tosi hyvin ja olivat hyvät työntää.

Kolmosella käytin niita myös ja nyt ne on pakattu varastoon. Muutamaan otteeseen pesin sisukset ja nekin kaikki tosi priimaa. Nyt meillä on rattaine Emmaljungan citycrossit ja niiden laatu on mielestäni SYVÄLTÄ verrattuna Inglesinoihin. Myös hoitolaukku (Inglesina) on kuin uusi vaikka sitä on todella tehokkaasti käytetty ja pesty jopa koneessa.



Ajattelin lahjoittaa vaunumme sairaalaan vauvapotilaitten tai vastasyntyneitten kuljetuskalustoksi. Niissä kelpaa kyllä työnnellä.



Niin ja ratasosa meillä on ollut myös ja siihen sai tyylikkään jalkapeiton.

Vierailija
2/2 |
29.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

unohdin unissani tärkeän mitä kysyit. Me asumme maalla hiekkatien varrella. Semmoiselle reitille en vaunujen kanssa välttämättä lähtisi jos ei olisi pakko. Lumessa,sohjossa,jäässä ja asvaltilla ei ollut ongelmia. Eikä tuo hiekkakaan muuten mikään paha ollut mutta tuntui että vaunut olivat hieman äänekkäät siinä. Siinä syy miksi ostin maastoajeluun sopivat vaunut nyt kun kolmonen tarvitsee rattaita eikä nukkumisvaunuja.



Kävin katselemassa eilen vielä Inglesinan sivuilla vaunuja. Todella kauniita uusia värejä on tullut. Meillä on valkoiset vaunut missä on sinenen kuomu ja sininen vauhtiraita. Verhot on pilkullista pitsitylliä ja niissä on vielä kapeat pitisit reunoissa ja pitsirenksut. :)



Ja vielä sitten ratasosasta. Se on aika kookas joten niissä nukkuu vielä kaksivuotiaskin kivasti.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla