Apua nyt on sit hiukset pilalla!
Kävin siis kampaajalla. Tukka oli vaalea siis tosi raidoitettu ja halusin oman sävyiset suklaanruskeat hiukset. Nyt tukka on melkein musta josta kuultaa rubiinin punaista siis aivan liian tumma. Iho on tosi vaalean, melkein kuulas jossa hieman pisamia. Mitä helvettiä mä nyt teen? Pystyyköhän tätä kukaan kampaaja enään korjaamaan? Kiva juttu.
Kommentit (7)
kampaaja on nimenomaan sen takia laittanut hieman tummemman värin, koska se kuitenkin haalistuu äkkiä, jos alla on vaalennettuja kohtia. Punertavaa on laitettu siksi, että se taittaisi vihertävää, jota tulee helposti, kun laitetaan tummaa vaalean päälle. Ja jos tuntuu liian tummalta niin ehdottaisin muutamia vaaleampia raitoja etuosaan, niin ei tunnu kasvoille niin tummalta.
Ehkä sun pitäisi vastaisuudessa pysyä blondina...
Toivoin ihanaa suklaanruskeaa ehkä tummuudelta noin 7 ja tämä on kyllä 4 eli noin kolme astetta tummempi kuin olisin halunnut
Tai no ehkä joku marabou, mutta kyllä minulla suomalaisena tulee suklaasta mieleen fazerin sininen, ehkä kampaajallasikin? ;)
Sanoit kai kampaajalle liian tummasta sävystä?
ei vaalennettuja hiuksia noin vain muuteta tummiksi. Itse en kampaajana moiseen ryhtyisi, juuri siksi, että asiakas on harvoin tyytyväinen.
voisi kuvitella, että tämä uusi väri haalistuisi aika nopeasti. Näin ainakin itselläni käy.