kiva. sain tietää että työpaikalla on aloitettu mustamaalauskampanja minua kohtaan!
olen äitiyslomalla ja korviini kantautui huhuja joiden kuumana aiheena olen minä. kylläpä ottaa päähän varsinkin kun olin ajatellut tulla äitiysloman jälkeen takaisin töihin.
onpa mukavaa mennä takaisin töihin!
Kommentit (7)
jos oikeasti menet heti äitiysloman jälkeen töihin ja lapsi hoitoon.
Vierailija:
jos oikeasti menet heti äitiysloman jälkeen töihin ja lapsi hoitoon.
Kai johtuu siitä, että työpaikalla on vain naisia ja kokoajan on joku hoitovapaalla?
Itse olin pitkäääääään hoitovapaalla ja palasin töihin, ja mulle on oikeastaan ihan sama mitä muut ovat siitä olleet mieltä. " ... mä elän mun elämää, jätä mut rauhaan... "
ihan sama mitä puhuvat, älä välitä.
minusta vaan on hirveää akkamaisuutta haukkua äitiyslomalaista. puolustautua kun ei oikein voi.. kukaan ei vielä tiedä äitiysloman jälkeisistä suunnitelmistani koska yhdellekään elävälle sielulle en ole suunnitelmistani kertonut. ap
toinen aihe on se, miten tyhmä ja yksinkertainen sekä ruma olen. ja ihan luotettavalta taholta tämän kuulin. asiat ovat siis töissä aivan entisellään, mikään ei ole muuttunut. katkerat vanhatpiiat ja kuukausi toisensa jälkeen pettyvät vauvakuumeilijat ovat katkeria ja antavat palaa. ap