Mitä " harrastatte" 1-2-vuotiaan kanssa?
Minkä verran käytte kerhoissa tms? Enkä tarkoita tällä että pitäisi olla menoja ja harrastuksia, kiinnostaa vaan että minkä verran käytte.
Kommentit (7)
Käydään muskarissa ja silloin tällöin avoimessa päiväkodissa. Tapaillaan paljon myös äitejä ja lapsia toistemme kotona, kaupungilla tms.
ei käydä kerhoissa. Kotona lorutellaan, soitetaan soittimia, lauletaan. Tyttö tanssii mielellään. Sitten on peuhaamishetkiä kun minä olen mm. hevonen ja siitähän riemu ratkee aina.. :)
Kirjoja katsellaan jne
kans käymme 1-2 kertaa viikossa perhekerhossa.
Vierailija:
kans käymme 1-2 kertaa viikossa perhekerhossa.
Tämän siis lasken harrastukseksi.
Muulloin tietysti käymme päivittäin leikkikentällä, ulkoilemassa, leikimme sisällä kaikkea mahdollista musisoinnista majaleikkiin. Mutta nuohan ei varsinaisesti ole harrastamista, vaan normaalia arkea.
koiran kiusausta, isoveljen kanssa leikkimistä, tarhassa käymistä, pihaleikkejä. Riittääkö?
Jumpasta tyttö, 1,5 v. nauttii suunnattomasti. Perhekahvilassa käydään vähemmän säännöllisesti.
Meillä jumpassa on 1-2-vuotiaita vanhempiensa kanssa. Siellä on erilaisia leikkejä, lauluja ja loruja, temppuratoja yms. Naisvoimistelijat järjestää täällä päin. On tosi kivaa kyllä, äitikin saa liikunta :)