Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ihana päivä :)

Vierailija
22.10.2008 |

Vielä pari tuntia sitten oli tosi harmaa olo..

Syötiin lasten kanssa kanaa ja riisiä, sitten lapset meni nukkumaan ja minä menin suihkuun.. Föönäsin vielä hiukset ja laitoin vähän meikkiä. Ulkonakin alkoi paistaa aurinko. Ihanan virkeä olo. :)

Kun lapset herää, vien ne mummolaan hoitoon ja lähden shoppailemaan.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
22.10.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

mulla tympeään olotilaan ja "masennukseen" saattaa vaikuttaa vaikka likainen tukka! Joskus olenkin lämmittänyt saunan keskellä päivää ja sen jälkeen sytytellyt kynttilöitä ja tehnyt itselle ja lapsille hyvää ruokaa.



Ja taas mennään pitkälle! :)



Mukavaa shoppailua!

Vierailija
2/2 |
22.10.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kiva kun joku älyää iloita pienistä asioista eikä kaikki aina valita jostain!



Niin sitä pitää, ap!



Minäkin nautin tästä päivästä. Olen raskaana ja jokapaikkaan särkee, kolottaa, supistaa... Mutta olen ottanut sen asenteen, että nyt tämä elämä on tällaista ja kohta meillä on kolmas lapsi. Nyt nautin elämästä kahden kanssa joista toinen nukkuu ja toinen on kerhossa.



Aurinko paistaa, söimme tänään hyvää ruokaa lounaaksi, koiramme antoi rutkasti pusuja kaikille ja mieheni tulee pian töistä... Siinäpä monta syytä iloon!



Nauttikaahan muutkin elämästä!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän neljä kuusi