Paljonko maksaa lapsen päivähoito kahtena päivänä viikossa?
Lapsi nyt 4 päivää viikossa hoidossa 5-7 h. Maksetaan n. 106 e / kk.
Mitähän maksaa kaksi päivää viikossa päiväkodissa?
Saisiko esimerkiksi tietää, mitä joku maksaa vastaavasta, tää varmaan vaihtelee, mutta suuntaa-antavasti?
Helsinki paikkana, jos sillä merkitystä.
Kommentit (7)
Meillä 4 päivää viikossa maksoi 160 ¿.
olla ettei ole täysi maksu meillä, kun olen itse opintotuella (mies kyllä tienaa ihan hvyin).
Mutta meillä siis nyt hoito paitsi 4 päivää viikossa, myös vain 5-7 h, eli ei täyttä päivää. Sekin kai vaikuttaa hintaan?
Vierailija:
Meillä 4 päivää viikossa maksoi 160 ¿.
Onko muita 2 päivän maksuja esimerkkeinä mulle? Pitää vähän laskea syksyn menoja, kun hoitosysteemit muuttuu :)
Kiitos!
ap
niin 10 euroo päivä ja puolikkaasta(eli alle 5h) 6 euroo päivä. Eli jos menee täysi maksu ja päivät yli 5h niin 80 euroo menee.
Meillä hoitomaksu lasketaan 160:21=7.6 eli yksi hoitopvä maksaa 7.60 euroa, hoitopäiviä on sitten 11 eli 11x7.6=83,60
näkyy olevan kaikkialla aika lailla siellä 80 euron pintaan. Kiitos :)
ap
hoitomaksut menee
-kokopäivähoito yli 7h= 200 euroa
-kokopäivähoito 5-7h=160 euroa
-osapäivähoito alle 5h=130 euroa
Meillä siis koko kuun hoitomaksu olisi 160 euroa ja jokainen vapapvä vähentää maksua 7.60 euroa. Jos tämä nyt helpottaa laskujasi :)
8. 30-16. 00