Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Millainen asuinalue on Espoon Kilo?

Vierailija
08.08.2007 |

Tarkoitan siis, että millainen maine sillä on ja onko siellä lapsiperheen hyvä asua? Kannattaako sinne muuttaa?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
08.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannattaa muistaa, että joka paikassa on hyviä ja huonoja puolia. Epämääräisiä (huume)tyyppejä liikkuu kaikkialla, kun puhutaan kaupungista.

Vierailija
2/4 |
08.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

On niitä hienoja alueita ja sitten rupuslummeja. Kuuluuko Kilo jompaankumpaan näistä vai onko se jokin välimuoto? :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
08.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja pari koulua. Radan liepeillä on rauhattomampaa mutta etäänpänä on oikein kiva asustaa. Alepan kulmilla päivystää aina pultsareita, mutta ei ne haittaa elämistä.

Vierailija
4/4 |
08.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset


Asutaan radan lähellä eikä täällä koskaan ole ollut mitään järjestyshäiriöitä. Hyvät ulkoilumaastot, paljon uusia taloja, uusi koulu, hyvät kulkuyhteydet, rata ihan vieressä (pääsee 15 minuutissa Helsinkiin, jos haluaa) hyvät päiväkodit, Leppävaara ja Sello ihan lähellä. Ainoa mikä puuttuu on suurempi asukaspuisto, vaikka on täällä ihan kivoja pieniä leikkipuistoja paljon. Aseman viereen tuli myös 2 vuotta sitten Siwa, josta saa kaiken tarpeellisen ja joka on tosi suosittu.



Kilo on siitä myös kiva, että koska tämä on Leppävaaran kyljessä, jota kehitetään koko ajan niin myös Kiloa kehitetään koko ajan.



Paljon myös maahanmuuttajia, mutta ei niistäkään ole häiriötä, ovat omissa oloissaan.