Lue keskustelun säännöt.
Ihanaa Joulu on tulossa!! marraskuussa ajattelin jo alkaa valmistautumaan jouluun
12.10.2008 |
ekat joulutortut leivon ja nekös vasta maistuvat hyviltä! :) ja muutenkin lahjoja ostelemaan ja kaikkia joulujuttuja muutekin! Ihanaa!
Ja ei kyllästytä kyllä yhtään sitten jouluna, vaikka joulun jälkeen onkin ihanaa,että seuraava joulu onkin vasta vuoden päästä..
Kommentit (4)
kun satuin Tiimarin tarjouskorista löytämään sopivia tarvikkeita 70 prosentin alennuksella
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
ja eläkää päivä kerrallaan, tehän voitte kuollakin ennen joulua. No, surevat omaiset pitävät sitten kunnolla valmistellut ruumiinvalvojaiset kun vainaja on leiponut tortut valmiiksi hautajaisiinsa
ja jouluvaloja en ottanut pois ikkunoista ollenkaan. Laitoin elokuussa töpselin seinään
Marraskuun puolen välin jälkeen yleensä varovasti aloitan jouluilun. Lahjoja olen tosin kirja-alesta jo ostellut. Ainakin yhdet aikuisten pikkujoulut haluisin järjestää, ehkä yhdelle harrastusryhmälle. Lasten kavereille meinasin pienet pikkujoulut laittaa myös. Paistettais pipareita ja kuunneltais joululauluja.