se petti mua!!
Tässä tarinani:auttakaa tytöt en jaksa...
Ollaan siis oltu mieheni kanssa 9 vuotta naimisissa, 2 lasta..Hänellä hurmurin tausta; hurmasi minutkin vielä edellisen seurustelunsa aikana.Vuosiin mahtunut kivikkoja ja risuja onnea ja lapsia..
Huhtikuun lopussa selailin koneellamme valokuvia, ja siellä oli vieraan naisen kuva, höh..no arvasin taustan logoista että työkaverihan se, eri paikkakunnalta, mutta tiesin hänen nimensä kun mieheni useasti puhunut hänestä ja hänen lapsestaan..ihmettelin välillä ääneenkin että kylläpäs tiedeä paljon...No tämä asia unohtui minulta täysin, hän vannoi sen olevan vitsi koko kuvan,,ja se oli ja meni..
Sitten eräänä iltana kuukausi puolitoista sitten mieheni toinen työkaveri alkoi pyytelemään miestäni kahville, ja soittelemaan, tekstailemaan, ihmeellisiä tekstiviestejä tuli hänelle keskellä yötä..Ja jälleen epäilin ja unohdin..Mieheni selitti ett sillä on 6 lasta ja hullu mies, et haloo..okei läpi meni, kuitenkin niin että vielä eiliseen mietin, kunnes:
Työpöydällä, mieheni söhköposti auki,, ja voi ´perkele, työkaveri numero 1 oli ollut suhteessa mieheni kanssa, tapaillleet, meilaillet, suudelleet ja en tiedä viesteistä päätellen ehkä intiimimpiäkin tapaamisia...ja sitten romahti, oikeassa olin taas!!! tulostin ja itkin..
Sanoin sitten eilen miehelleni, hän tokaisi että mitäs luit, ja että ne on vanhoja..meileistäkin siis sai sen kuvan että suhde on ohi jo...
Jaksoin juuri ja juuri vetää spinning-tuntini illalla, olen siis ohjaajana..itku silmässä.
Tänään riitaa, riitaa mykkäkoulua..Miten lähtisin purkamaan tilannetta..
Niin itkuinen olo, lähdenkö lasten kanssa pois, hän haluaisi puhua...
Ei voi kymmentä vuotta heittää heti pois , rakastan häntä, mutta luottamus meni nyt sitten kerralla..
Ketään?, perheterapiaan..?
Hei !
Olen pahoillani tilanteestasi, mutta eiköhän toi ole aika selva tapaus.
Ajattele omaa elämääsi, mitä haluat siltä. Ainaista epäilystä, saamatta vastausta ??
Itse olen ollut samassa ja pahemmassakin tilanteessa miehen sellitellessä tilanteita. Kunnes 20 vuotta riitti minulle. Kaduttaa kun en eronnut jo 10 vuotta aikaisemmin. Nyt taas uusi aviomieheni alkaa tekemään samoja temppuja 3 vuoden yhdessä olon jälkeen. Enään en odota 20 vuotta.
Nyt on sydän surua täysi, sillä aion jättää mieheni lapsesta huolimatta. En aio enään itkeä öitäni turhien lupausten takia.