Hääpukeutumisesta! Onko joku Nanson mekko liian arkinen?
Siis sellaista trikoontapaista matskua? Täytyykö naisvierailla aina olla mekko tai hame vai käykö housut? Saako mustaa käyttää?
Kommentit (8)
Paola Suhosella on merkillisen hienoja mekkoja. Siitä vain Lempipukinetankoja pläräämään.
Suosittelen myös Ivana Helsingin omaa liikettä. Sieltä näpsäytin ostaa kalliin ja kauniin mekon (trikoota). Huomenna taas se päällä arvojuhlaan.
Jos jotakin minun trikoinen olemukseni harmittaa, niin voi voi.
Ja niinkuin Alatalo lauloi " rikoo on RISKILLÄ ruma" . Siis vain riskillä. Muista se.
Trikoohan on tänä kesänä varsinainen hittituote ja vallan salonkikelpoiseksi päässyt.
niin Suhosen mekkohan on lähes salonkikelpoinen. Tosin itse en laittaisi, on mielestäni liian arkinen.
Siis ne, joita saa merkkiliikkeestä. Anttilan aletangon trikoomekkoa en pukisi edes kotioloihin.
Se voittaa jo pari viikkoa sitten häissä näkemäni Crocsit.
laittamassa jo kaapissa olevaa Nanson mekkoa päälleen - eikä ostamassa uutta. Totta helvetissä Nanson mallistossa on myös juhlamekkoja, mutta eiköhän - nuijat - ap kysy asiaa, koska hänellä joku rikoomekko kaapista jo lötyy.
Taisit mainita mustan värin. Jos sulla on se musta Kannan sola, niin se on vähän kiikun kaakun. En ehkä laittaisi mihinkään kartanunpuistohäihin, se on liian musta. Itselläni on se sama, ja mun mielestä se käy muihin kesäjuhliin, mutta ei prinsessahäihin. Muita mustanpuhuvia Nanson mekkoja mulle ei tule mieleen.
valkoista mekkoa ei saa olla (ainoastaan morsmaikulla)
hame tai mekko suositeltava, mutta housutkin käy