Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Eikö mies oikeasti erota oikeaa orkkua näyttelemisestä?

Vierailija
06.07.2007 |

Minulla on miesystävä, jonka kanssa saan elämäni parhaat orkut. Olen saanut ennenkin orkkuja mutta tämä on jotain muuta, kestää kauemmin ja on paljon voimakkaampaa.



Mies kysyy seksin jälkeen sainko oikeasti vai näyttelinkö. Olen sanonut että en osaa näytellä kovin hyvin, tietenkin voin äännellä jonkun verran, supistella lihaksiani jne mutta se huuto, emättimen supistelu jne mitä oikeassa orkussa saan, en osaa näytellä. Ihmettelen eikö hän muka huomaa eroa. Eikö ne miehet sitten huomaa eroa oikeasti vai onko hänen tyttöystävänsä olleet niin hyviä näyttelemään orkkuja että sen takia kysyy minultakin. Tämä on minulle ensimmäinen mies joka kysyy näin suoraan asiasta.



Minua ei loukkaa ollenkaan että hän kysyy, ihmettelen vaan. Olemme molemmat todella avoimia seksin suhteen ja puhumme avoimesti seksistä, mutta haluan kuulla myös muiden miesten mielipiteen asiaan.

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
06.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämän takia ne myös usein kysyy ja varmistaa asiaa. Ei se kysyminenkaan auta jos toinen valehtelee. Tosin typerää ja hyödytöntä se on. Kyllä jokaisen miehen itsetunto pitäisi olla sen verran vahva et kestää sen jos nainen ei saa.

Vierailija
2/10 |
07.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

tunteita huonommin kuin naiset. Siksi niille varmaan pornokin menee täydestä. Nainen näkee mitä mieltä filmissä näyttelevä muija on oikeasti, mieheen menee ihan täydestä. Kerrankin kinattiin siitä siitä että voihkiiko nainen filmissä oikeasti ja tosissaan. Mies oli sitä mieltä että miksei voisi nauttia noin paljon ja minä nauroin, että oletko ihan tosissasi. Hetki kun katsottiin, näkyi selvästi miten se kiimainen voihkina ja suun liikkeet ei ollu synkassa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
07.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja silti se on mies joka on sika?

Vierailija
4/10 |
07.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on uus miesystävä, jonka kanssa ollaan rakasteltu vasta kymmenkunta kertaa. Saan (muutenkin yleensä) orkun yhdynnässä, ja myös hänen kanssaan olen saanut joka kerta, ja silti hän on joskus rakastelun jälkeen kysynyt: " saitko?" Tuntuu oudolta, SAIN todellakin, eikö hän sitä huomannut?? Noh, mehän ei vielä tunneta toisiamma, ja hän ei vielä tiedä minusta millainen olen, kun saan orkun. Sen kerran kun tultiin yhtä aikaa, silloin kyllä huomasi ja oli ehkä hänelle eka kerta semmonen kokemus, sen verran jäi haukkomaan henkeään ihmeissään :-)



Olen kyllä sitä mieltä, että orkkukeskeisyys ja miehen syyllistäminen naisen orkkuun liittyen rakastelussa pitäisi oikeasti lopettaa! Jos ei nainen saa, naisen EI pidä esittää, koska muuten mies luulee kaiken olevan hyvin ja naisen tyydytetty. Sen jälkeen on ihan turha sitten naisen tulla ruikuttamaan, että seksi ei ole kivaa, kun ei mies tyydytä!



Väittäisin, että suurin osa miehistä on todellakin innostunut ja kiinnostunut naisensa tyydyttämään ja siinä vastuu onnesta on meillä naisilla. Täytyy tutustua itseensä, että tietää miten saa orkun tehtyä itselleen ja sitten opettaa miehelle, vaikka kädestä pitäen ja mahdollisimman yksityiskohtaisesti, miten juuri hän pääsee nautinnon huipulle ja laukeaa. Miehelle on suuri onni tyydyttää naisensa, enkä ymmärrä miksi jotkut naiset eivät anna miehelle tätä onnea, vaan teeskentelevät ennemmin??

Vierailija
5/10 |
07.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vastaus -Vierailija - 07.07. 10:37 kirjoitukseen.

Todella hyvä kirjoitus siitä mitä me miehet (ainakin suurin osa)ajattelemme kun haluamme tyydyttää naisemme. Itse en voisi sietää sitä, että nainen valehtelee ja näyttelee. Itse ymmärrän ja hyväksyn sen, etten aina saa naistani tyydytettyä, mutta meillä asia on keskusteltu ja se ei naisille ole niin helppoa (keskittyminen jne). Itse en loukkaannu jos naistani en saa tyydytettyä, vaikkakin siihen todella pyrin. Meille miehille se on helpompaa, mutta ainakaan itselleni se o:n saaminen ei ole aina se tärkein juttu :) Meillä alkaa olla ajnkohtaista nämä vauva asiat, siksi etsiskelen tietoa täältä netistä. Yksi keskeinen kysymykseni onkin, että " häviääkö" seksi odotusaikana entä sen jälkeen? =)

Vierailija
6/10 |
07.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

en näe mitään syytä miksi näytellä..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
07.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joskus nuorempana pari kertaa näyttelin, kun en enää jaksanut ukon väkisin yrittämistä. Nykyään en viitsi näytellä. Seksiä harrastan miehen mieliksi.

Vierailija
8/10 |
08.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

On varsin typerää näytellä.



Itse joskus kännissä yhden illan jutuissa on tultu näyteltyä kun ei ole tuntia kauemmin jaksanut tahkoa kun ei kortsun kanssa varsinkaan tunnu humalassa missään.



Täydestä se on naisiin mennyt.



Vaimo kertoi kerran riidellessämme että on viime aikoina näytellyt. Siihen lopahti mun halut edes yrittää tyydyttää sitä noin vuodeksi. Sanoisin että tuon oma moka

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
06.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

osaan näytellä sen verran hyvin ja supistelen samalla lihaksia. Tosin nykyään tähän ei ole tarvetta.

Vierailija
10/10 |
06.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi ihmeessä tekisin niin?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yksi kolme