Apua kaivataan: minkämerkkiset talvihaalarit nämä mahtavat olla:
näin eilen hienoimmat haalarit mitä ikinä olen nähnyt. Ne olivat n. 2 v. lapsen päällä, väriltään olivat beigen (tai kerman) ja "mudan" eli harmahtavan ruskean kirjavat. Saattoi olla että ruskeaa oli kahta eri sävyä.
Nuo haalarit ostaisin heti jos jostain löytäisin, olivat ensimmäinen hieno unisex-väri mitä olen nähnyt.
Auttakaapa jos joku vaikka tunnistaa haalarit kuvauksesta. Saattoivat kyllä olla välikausihaalaritkin.
Kommentit (23)
haalarit olivat siis pääväriltään/olemukseltaan vaaleat. Siis vaalea osuus oli todellakin ihan luonnonvalkoinen/kermanvärinen.
Googleta eri merkkejä kuten:
Jesper junior
Motion Wear
Lassie
Name it
Peuhu
Ticket to heaven
Travalle
Reima
Green hill
Brio
polarn o pyret
Ei ollut ainakaan meidän prismassa ko. pukua, enkä löytänyt noita merkkejä googlettamallakaan. :(
ap
Oiskohan ollut Lennen välikausihaalari? Siinä oli mun mielestä yläosa vaaleaa beigeä ja alaosa ruskeaa tai jotenkin niin, ruskea oli ruudullista, tosin kumminkin kokonaan ruskeaa. hankalaa selittää.
kuin hiiviskellä sillä suunnalla missä tapasit ko haalarit ja kysäistä muksun äidiltä, mistä ne on hommattu :) Toivottavasti onnistut vielä bongaamaan ne!
Beigellä pohjalla ruskeita kuvioita, sellaisia kiemuroita, hieman köynnöksen tyyppisiä kuvioita. Helsingissä liikkuu tuo puku :) Eipä taida saada enää mistään.
on vähän kuvaamasi näköinen..Ei taida kuitenkaan juuri se olla?
Yläosa beigeä tai vaaleanruskeaa (miten sen ottaa) ja alaosa "mudanväristä". Yläosan kangas hieman "ruudullista" kun läheltä katsoo, mutta ei siis mitään selviä ruutuja. Vaikea kuvailla..
Välikausihaalari on, ja tietääkseni Bobosta ostettu viime kevättalvena (saatiin lahjaksi). Olen tykännyt paljon haalarista, suklaanruskea-raidallisen pipon kanssa ihana meidän ruskeasilmäisen pojan päällä :)
Mutta jos yläosa selkeästi luonnonvalkoinen, niin ei se sitten ole sama..
Missäs bongasit haalarin? ;)
sitten tullut mieleesi avata sanaista arkkuasi ja KYSYÄ mistä oli ostettu?!
Just tätä suomi juntti meininkiä...
Kun ei KEHTAA kysyä kun samalla tulisi vahingossa sanottua kohteliaisuuksia...
meillä ei ihan tuollaisian, mutta vanhemmalla lapsella beiget Reimatecin välikausihaalarit, joissa valkoista ja vaaleanvihertävää somisteena. Todella hyvä unisex-väri, menee pikkusiskollekin aikanaan.
Ainakin Helsingissä Kampin keskuksessa (olisko kolmas kerros) on liike.
Tai minä en ainakaan löytänyt. Puvussa oli siis aika paljon beigeä/kermanväristä, oli tosi raikkaan näköinen.
Täytyykin käydä Prismassa vilkaisemassa, harmi vaan että tässä kovin lähellä ei ole Prismaa, siksi tilaisin mielellään netistä.
Lisää vinkkejä/tietoa otetaan vastaan!
ap
mutta siinä on lisäksi yläosassa hieman punaista ja hupun vuori on punainen. Merkiltään on Reimatec, tuolla väriyhdistelmällä olen nähnyt sekä baby-mallia että isompien mallia. Taitaa kuitenkin olla viime talven kuosi, ostin keväällä alesta.
En ahkerallakaan googlettamisella onnistunut löytämään ko. haalaria.
ap