Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Eikö tämä Korhola touhu jo ole mennyt liian pitkälle?

Vierailija
06.10.2008 |

Kauhee huuto ja mekastus ja ihmisiä vaaditaan eroamaan, ihmiset tilaavat/peruuttavat tilauksiaan, vasemmistoliitto ei ilmoittelekaan Iltalehdessä..

Pitäisköhän itkeä vai nauraa??

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
06.10.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

t. ap

Vierailija
2/4 |
06.10.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Osapuolet voisivat lakata vastaamasta toimittajien kysymyksiin ja aikuistua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
06.10.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

ainakin voitaisiin odottaa oikeuden päätöstä, ennekuin ruvetaan ampumaan päitä alas.

Vierailija
4/4 |
06.10.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

työsyrjintää, niin sinusta saattaa tuntua tuolta.



Iso osa ihmisistä on kokenut vääryyksiä työelämässä ja he näkevät tässä nyt tilaisuuden ravistella kertakaikkisesti työlainvastaisia syrjintätilanteita.



Maailmassa voi olla kamalampiakin ongelmia, mutta tässä on nyt iso ongelmakohta, johon julkisuuden ja syntyneen kohun takia yritetään puuttua niin, että tällaiset työelämätn syrjintätilanteet vähenisivät.



Työmarkkinoilla syrjintä ei ole ihan pieni asia edes, se vaikuttaa perheesi taloudelliseen asemaan, omaan statukseesi yhteiskunnassa ja olemassa oleviin verkostoihisi - tavalla tai toisella melkein kaikkiin elämän osa-alueisiin siis.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kaksi yhdeksän