lapsivettäkö? rv 38
eli olin menossa tänään suihkuun ja lattialle lorahti n.dl kirkasta nestettä.soitin äitipolille ja sanoivat että laita side ja jos tulee lisää niin 6 tunnin päästä viimeistään näytille sinne..no tullut jotain tähän mennessä (4 tuntia kulunut) niin pieniä tippoja joten silloin ei varmaan tarvitse lähteä käymään,vai osaako joku sanoa mitä kannattaisi tehdä?
Kommentit (3)
jos sinua mietityttää. Minulla on valunut lapsivettä, se on kirkasta tai vaalean punertavaa, tuoksuu vähän imelälle. Ä-polilla kokeilevat jollain tikulla emätintä, ja se tikku värjäytyy jos siellä on lapsivettä. Tietääkseni se näkyy, vaikka vettä tulisi vain vähänkin. Lapsivettä voi tulla joko ihan tiputtelemalla tai sitten enemmän lorahtamalla.
eivät ota käymään..sanoivat että on jotain muuta kuin lapsivettä..enpä tiedä..lie kiire sairaalassa..täytyypä nyt seurailla,onneksi ti neuvola..
Ymmärtääkseni voivat tutkia siitä siteestä, että onko lapsivettä. Lapsivesi kai haisee jotenkin makeahkolle, jos olen oikein ymmärtänyt. Itse varmaan varmuuden vuoksi kävisin sitä sidettä sinne äippäpolille näyttämässä ettei tule jotain tulehdusta.