Tunsin itseni ryhävalaaksi tänään uimarannalla, muut rannalla olijat olivat niin timmissä kunnossa
Nykyisin tuntuu kuin kaikki vastaantulijat olisivat kaunottaria. Uimarannalla hävetti ensimmäistä kertaa elämässäni oma ruhoni. Rojahdin kiveltä veteen kuin mikäkin ryhävalas, ei sentään järvestä vesi kuohahtanut yli laidan vähemmäksi.
On taineet laihdutus/kauneus ym. ohjelmat purra ihmisiä (siis positiivisessa mielessä), sillä en aiempina kesinä ole huomannut näin paljon hyväkuntoisen näköisiä ihmisiä. Nyt kun saisi vielä tsempattua itsensä liikkeelle... ensimmäinen askel vain tuntuu niin vaikealta toteuttaa, kynnys liian korkea... Vinkkejä!
Kommentit (5)
Olet ainoa " normaalikokoinen" joka on USKALTAUTUNUT rannalle olematta hoikka. Kun minun tuttuni eivät mene rannalle, uimahalliin, kylpylään tmv. jos eivät ole timmissä kunnossa.
ONNEA täysjärkisyydestä, älä vahtaa edelleenkään muita, sen enempää kuin itseäsikään :)
Mukavaa kesää, nauttikaa siitä. Ja eikös ne ryhävalaatkin ole ihan söpöjä eläimiä...
Olen suhteellisen " normaalipainoinen" talitintti vartaloinen äiti-ihminen eli jalat tikut ja muhkea rantapallo niiden päällä ;o)
Olen kyllä niin peloton, että uskaltaudun rannoille uimaan, sillähän se kroppakin kiinteytyy jos on kiinteytyäkseen. Uiminen on rentouttavaa ja hauskaa :o)
Itselläni ryhävalas-fiilis ja olomuoto johtuu vain ja ainoastaan omasta saamattomuudestani. Nuorempana pystyin syömään mitä vain lihoamatta ja liikkumatta, mutta nykyisin herkut jäävät lanteille paremmiksi tartuntakahvoiksi isännän hyppysille.
Läskiviha karkoittaa tavalliset, ei-niin-täydelliset naiset uimarannoilta, uimahalleista, kylpylöistä. On tämä kyllä oikeasti säälittävä kehityssuunta. Kohta uimahalleissa on vaan parikymppiset mimmit ja niitä kuolaava äijäkööri (se on tilanne ainakin meidän uimahallissa nyt jo). Muutama eläkeläismummo edustaa muuta naiskauneutta.
Et sä nyt mikään ryhävalas ole varmastikaan! Kanna vain kroppasi ylpeänä :)