Raiskaussyytteiden aalto pyyhkii nyt ympäri länsimaista maailmaa, kun vanhoja tapauksia viedään vihdoinkin oikeuteen.
Tämä taisi lähteä liikkeelle Harvey Weinsteinin tapauksesta ja leviää nyt ympäri maailmaa. Makwanin tapaus on vai yksi monista joka johtaa nyt oikeuskäsittelyyn. Nyt tehtiin dokumentti tapauksessa jossa 3 rikasta veljestä laitettiin 30 vuodeksi vankilaan huumaamisesta sekä raiskaamisesta. Näitä tulee nyt ilmi kiihtyvällä tahdilla ja moni mies varmasti pelkää tuleeko nuoruuden rikokset ilmi. https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000012369363.html
Kommentit (8)
Suomessa seksuaalirikos vanhenee 10 vuodessa, joten boomerit ovat jo turvassa.
Rässismi yhtäkkiä muuttui sallituksi. Jopa Meillä on unelmaTM -paula lietsoo muukalaisvihaa kaverinsa varjolla. Hyhhyh. Mihin tämä kaikki johtaa.
Vierailija kirjoitti:
Suomessa seksuaalirikos vanhenee 10 vuodessa, joten boomerit ovat jo turvassa.
Se on kyllä totta. Joskus viisaasti punavihreät tätit muistutti faktoista ja mittasuhteista; Pikkuinen ryhmäpuskajekku kestää vain hetken, mutta rässismin arvet ovat ikuisia.
Nykyään rässiateeraavat ja vihaavat toiseutettuja. Hyhhyh.
Silti feministit haluaa maahantuoda raìskareita ja sotarikollisia, ja kannattavat alaikäisten tyttöjen raìskauksia. Osoitus naisten totaalisesta pahuudesta.
Mulle koulussa yks likka käski painua vi ttuun. Voiks mä tehdä rikosilmoituksen? Täst on kyl 30 vuotta aikaa mut ei kai sillä oo merkitystä. Trauma tuli kyl.
Vielä 20 vuotta sitten tiedottoman naisen raiskaaminen oli ok ja kaikki miehet teki sitä.
Vierailija kirjoitti:
Silti feministit haluaa maahantuoda raìskareita ja sotarikollisia, ja kannattavat alaikäisten tyttöjen raìskauksia. Osoitus naisten totaalisesta pahuudesta.
Taas muistuttaisin, että kantasuomalaiset hallitsevat rai*s*kaamisen ihan siinä kuin muutkin. Ihan turha ylvästellä ja osoitella sormella muita.
Se on hyvä! Täällä ei raiskaajat pääse kuin koira veräjästä, vaikka vapaassa maailmassa eletään! Ulkkareille olisi sopiva rangaistus palautus kotimaahan sinne esi-isien, mistä ovat klaaneineen joskus tänne vaeltaneet paremman elämän toivossa ja sössineet kaiken.