Duunitorissa etsitään fantastista ja kaikki lumoavaa supersiivoojaa", mutta ei sanallakaan mainita mikä tällaisen yli-ihmisen palkka olisi..
Siis ihan oikeasti näiden työpaikkailmoitusten kanssa....
"Supersiivooja, kouluttaja ja esimies"
Ote hakemuksesta"
Tehtävästä:
Supersiivooja on loistava itse siivoamaan ja lumoaa niin toiset työntekijät, kuin asiakkaat omalla esimerkillään. Hän taitaa kotisiivouksen todennäköisesti niin loistavasti, että jokainen asiakas antaa hänelle 5-tähden arvostelun.
Hän motivoituu mahdollisuudesta saada bonuksia onnistuessaan henkilöstön kanssa fantastisesti, ja tuodessaan kasoittain uusia asiakkaita pelkän maineensa mukana.
- Näyttää omalla esimerkillään, kuinka työ suoritetaan onnistuneesti.
- Ohjaa, opastaa, kouluttaa ja rekrytoi
- Tekee itse myös siivoustyötä ja ottaa osaamisellaan haltuun tärkeät asiakkaat
- Organisoi siivoustoimintaa
- Kommunikoi ja viesti sujuvasti niin asiakkaiden, kuin siivoojien kanssa
https://duunitori.fi/tyopaikat/tyo/supersiivooja-kouluttaja-ja-esimies-…
Kommentit (8)
Mitäköhän olisi? Jotain 14€/h hujakoilla 🤔
Palkka on varmaan käsi kädessä firman tuloksen kanssa...
https://www.finder.fi/Siivouspalvelu/Omenasiivous/Espoo/yhteystiedot/40…
Vierailija kirjoitti:
Mitäköhän olisi? Jotain 14€/h hujakoilla 🤔
Kyllä palveluohjaaja saa jo vähän enemmän, kun mä saan pelkästä porrassiivouksesta rivityöntekijänä tuon 14 euroa tunnilta.
Palveluohjaajien kuukausipalkat on jo siellä lähempänä 3000 euroa kuussa vähän vastuusta riippuen.
Vierailija kirjoitti:
Eikö se laki tullut jo voimaan, että palkka pitää ilmoittaa?
Siis pitääkö duunista maksaa palkkaa!?
-"perskokkare"
Mikä hemmetin "digitaalinen" siivousalan (start-up) yritys? "Mahdollisuus olla osana modernia, digitaalisesti edistyksellistä siivousalan yritystä".
Mäkin kuittaan suoritetut kohteet ja tunnit itse äpissä. Olenko mäkin todellisuudessa digitaalisesti edistyksellisessä siivousalan yrityksessä töissä?
Eikö se laki tullut jo voimaan, että palkka pitää ilmoittaa?