Onko tämä ok vai mitä ihmettä? Miksi lähipiirissä on ??
Olimme kaverin polttareissa, lähdin kotiin ja mies jäi sinne. Sulhanne sammui ja morsian oli lähennellyt miestäni!! Tosin mies olisi voinut lähteä kanssani kotiin. Ei ole ensimminen kerta, miksi mies jääjuomaan varatun naisen kanssa kahdestaan? Puolison pitäisi hyväksyä tuollainen tai saa kuulla olevansa mustasukkainen pska??
Kommentit (7)
Outoa meininkiä. Vaihtaisin seuraa.
Ei kai se miehen vika ole jos nainen lähentelee?
No onhan se tosi outoa, jos tapana on jäädä juomaan varattujen naisten kanssa. Miksi hän tekee näin?
Pystyykö keskustelemaan asiallisesti suhteenne rajoista? Mitä mieltä hän olisi jos sinulla olisi tapana jäädä juomaan varattujen miesten kanssa? Keskustelun paikka siis tää isompi toimintamalli.
Toinen asia ton illan tapahtumat. Ei sille paljon voi jos joku lähentelee. Torjuiko miehesi?
Kääntää asian niin että minä olen sairaalloisen mustis! Mutta eihän tuollainen ole sallittua jos minä tekisn niin ( en tosin haluaisikaan)
ap
Enpä ole ennen kuullut, että hääpari pitää yhteiset polttarit. Kyllä ne polttarit järjestetään sulhaselle äijäporukalla ja morsiammelle naisporukassa. Toki ne voi olla samaan aikaan, mutta totaalisen erillään.
Siksipä tämä onkin provo.
Kuule kun ei voi yhtään tietää. Mitäs jos kysyisit siltä mieheltäsi itseltään.