Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Millaista on olla miehenä deittisovelluksissa?

Vierailija
30.07.2026 |

Kysymykseni on osoitettu miehille, jotka ovat joskus käyttäneet deittisovelluksia kuten esimerkiksi Tinder, Hinge jne:

 

1. Kun olet deittiäpissä, niin tuntuuko sinusta siltä, että sulla on runsaasti valinnanvaraa sinkkunaisissa? Tuntuuko, että sinulla on siinä puhelimessa suurin piirtein kaikki Suomen sinkkunaiset ja sinulla on mahdollisuus tavata heistä kuka tahansa?

 

2. Tuntuuko sinusta siltä, että kaikki kotikaupunkisi upeat sinkkunaiset tyrkyttävät itseään sinulle ja kilpailevat huomiostasi? Pommittavatko he sinua jatkuvasti treffikutsuilla? Onko ihan valinnanvaikeus, että kenen kanssa sitä lähtisi treffeille?

 

3. Entä jos olet tavannut jonkun mukavan naisen, jonka seurassa viihdyt, niin hiipiikö sinulle kuitenkin mieleen, että "pitäisikö minun kuitenkin palata takaisin Tinderiin swaippailemaan, että ehkä mä sieltä vähän paremmankin naisen löydän"?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.07.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kukaan?

Vierailija
2/3 |
30.07.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jankutijank 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.07.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onhan se tosi ärsyttävää kun rumat naiset vastailee meille rumille miehille vaikka samaan aikaan missin tasoiset mallit naiset haluaa treffeille ja kilpailevat meidän suosiosta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kuusi neljä