Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä persut ovat tehneet suomalaisen kulttuurin eteen?

Vierailija
20.05.2026 |

Miksei tästä puhuta enemmän? Ovat olevinaan suomalaisen kulttuurin puolella, mutta vihaavat, halveksuvat, leikkaavat siitä ja vähättelevät. Tämä on täysin ristiriidassa puheisiinsa. En ymmärrä, mikä se suomalainen kulttuuri on jonka puolella nämä sanovat olevansa kun teot ovat ihan muuta.

 

Heitä tuntuu ajavan enemmän sokea viha kuin rakkaus omaan maahan. Mitään muuta ei liiku päässä kuin mahnmuto, oma kansa ja kulttuuri unohtuu siinä sivussa täysin.

 

Kun alkavat ajata suomalaisen kulttuurin brändäystä (kuten Ruotsi, joka takoo musiikkibisneksellään miljoonia), edistävät musiikkiopistojen, taidekoulujen, teattereiden, tapahtumien, kirjailijoidemme, säveltäjiemme, elokuvaohjaajiemme, näyttelijöidemme ym. arvostusta, voisin edes joskus harkita persujen äänestämistä.

 

Nyt ovat haitallisin tuhovoima suomelle, suomalaisuudelle ja suomalaiselle kulttuurille. 

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
20.05.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole ihan terveellä pohjalla tuo sinun persujankutuksesi.

Vierailija
2/3 |
20.05.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Ei ole ihan terveellä pohjalla tuo sinun persujankutuksesi.

Terveemmällä kuin sinun hyökkäyksesi sellaista kohtaan joka arvostelee persuja. Koko aloitus oli asiallinen kysymys siitä, mitä perussuomalaiset on tehnyt Suomen hyväksi missään vaiheessa, koska tähän asti kaikki puolueen toiminta on vaikuttanut Suomeen vain heikentävästi.

Epäterveellä pohjalla ollaan silloin kun jonkin poliittisen tahon toimintaa ei saa arvostella tai ainakin siitä arvostelusta vedetään heti herne nenään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
20.05.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Enemmän kuin ihailemasi muslimit, joiden mielestä kaikki kulttuuri on haram. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan viisi kuusi