Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

6-8-vuotiaiden poikien kaverivierailuista ja leikeistä...

11.05.2007 |

Mitä tuonikäiset lapsenne yleensä puuhailevat kavereidensa kanssa? Millaisia leikkejä leikkivät, mitkä lelut ovat suosikkeja jne?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
13.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

suosiossa, missä pyssyt paukkuu ja miekat kolisee. Lisäksi leikitään erilaisilla ukoilla, örkeillä ja hirviöillä. Pikkuautoista oma poika tykkää vielä kovasti, kaverit taitaa pitää niitä vauvamaisina. Lisäksi hoitavat ja pelaavat tamogotheilla ja tietysti pleikka ja nintenedo on mukana kuvassa.

Vierailija
2/4 |
19.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

meidän poika kavereineen pelaa ulkona sählyä tai hippaa.

Sisällä menee juoksuksi ja miekkailuksi meilläkin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
25.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

...meillä ei ole nintendoa eikä tietokonepelitkään kiinnosta vielä, poika siis nyt eskarissa.

Vierailija
4/4 |
26.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pienemmällä on kaveripiiri ihan tässä meidän naapurustossa n. 3 kaveria joiden kanssa enemmän leikkii, eli myös sisällä. Leikkivät legoilla, pelaavat pleikkaa, leikkivät ninjoja sun muuta poikien juttuja. Ulkona rymyävät pitkin pihoja samoissa ninjaleikeissä, erilaisia ninja viittoja ja asusteitakin olen heille tehnyt, omasta pyynnöstänsä.

Isommalla kaveripiiri on luonnollisesti isompi ja kavereita asuu myös kauempana. Parhaimpien kavereiden kanssa ovat aika usein meillä/kaverin luona, leikit ovat pleikan tai tietsikan pelaamista, pokemonkorteilla leikkimistä/niiden selaamista ja katselua, " örkeillä" leikkivät, ja erilaista puuhaa on aina. Pihalla kun ovat niin ajelevat pyörillä, pomppivat trampoliinilla, jalkapalloa ja sählyä pelaavat paljon, ja paljon muuta.