HBL: Selvä enemmistö ahvenanmaalaisista haluaa eroon Venäjän konsulaatista
"HBL:n kyselyn mukaan ahvenanmaalaiset haluaisivat eroon Venäjän konsulaatista, mutta suhtautuvat yhä myönteisesti demilitarisaatioon."
Kommentit (11)
Joku oli ajanut autolla päin pyöräilevää konsulia, oli lehdessä vähän aikaa sitten.
Jos sitä ei valtio saa häädettyä niin ahvenanmaalaiset voivat toimia ja tuikata koko paskan tuleen?
Norjan kirkkoniemessä konsulaatti niin ukrainalaiset on jo sielläkin mielenosoittajat.
Vierailija kirjoitti:
Norjan kirkkoniemessä konsulaatti niin ukrainalaiset on jo sielläkin mielenosoittajat.
Oliko tämän tarkoitus olla suomea, Igor?
Vierailija kirjoitti:
Norjan kirkkoniemessä konsulaatti niin ukrainalaiset on jo sielläkin mielenosoittajat.
Iggellä taas paloviina-ränni päällä, suolakurkun lientä välillä !
Neuvostoajan konsulaatti Suomessa osoittaa vain täydellistä munattomuutta kaikilta Suomen eduskunnilta Neuvostoliiton romahtamisen jälkeen. Neuvostokansalaisten kiinteistöomistus Suomessa kuuluu samaan luokkaan. Palataan asiaan kun suomalainen voi ostaa ja pitää kiinteistön Venäjällä ja kaikki suomalaisilta varastettu, viimeksi Fortum ja Nokian, on palautettu siinä kunnossa, tai parempina, kuin mitä ne varkauden hetkellä olivat.
Demilitarisointi olisi pitänyt haudata vuosia sitten. Ahvenanmaalaisten mielipide demilitarisoinnista kääntyy sillä sekunnilla kun ensimmäiset vihreät tunnuksettomat laskeutuvat kopterista tai nousevat maihinnousualuksesta.
Venäjä mielinen Suomen hallitus vastustaa tätä.