Miksi naiset äänestää vihreitä vaikka tietävät ilmastoasioistakin miehiä vähemmän?
No just siksi. Ja kun ei tiedetä niin vedetään tunteella. Jotain mitä tiedettiin naisista jo valmiiksi. Hämmentävää miten vähän tietävät asioista joita vastaan protestoivat.
Tutkimuksen mukaan miehillä on naisia parempi tietämys ilmastoasioista. Kyselyssä miehistä 57 prosentilla ja naisista 42 prosentilla oli hyvät tai kiitettävät tiedot ilmastoon liittyvistä asioista. Vastaava ero naisten ja miesten välillä on tutkimuksen mukaan havaittavissa myös politiikkaa ja tiedettä koskevissa tiedoissa
Kommentit (9)
Miksi mielisairas spämmääjä ap kirjoittaa mammapalstalle aamusta iltaan vaikka on lapsiakin tyhmempi?
Vastaa, ap!
HAHHAAA! Elämästä ja maailmasta vieraantunut suljettujen osastojen potilas yrittää kirjoittaa jotain pilkallista! Olet todella lapsen tasolle jäänyt! Olet ansainnut kaiken sen pilkan ja halveksunnan mitä saat joka päivä!
Vierailija kirjoitti:
Miksi mielisairas spämmääjä ap kirjoittaa mammapalstalle aamusta iltaan vaikka on lapsiakin tyhmempi?
Vastaa, ap!
Ehkä vähän loaded tää kysymys. Osaatko kysyä yhtään kauniimmin?
Vihreäthän olisi järjettömän iso puolue jos kaikki naiset äänestäisivät niitä. Se on tyhmien pikkupuolue, joka välillä pääsee hallitukseen demareiden avulla.
Vierailija kirjoitti:
HAHHAAA! Elämästä ja maailmasta vieraantunut suljettujen osastojen potilas yrittää kirjoittaa jotain pilkallista! Olet todella lapsen tasolle jäänyt! Olet ansainnut kaiken sen pilkan ja halveksunnan mitä saat joka päivä!
No nyt on mennyt jollain tunteiiin.
Tämä nainen taitaa olla se joka kertoi kuinka hän lähti ilmastoaktivistiksi tosi heikoin tiedoin.. aivopestynä.
Iso hoax on koko hiilijalanjälkihömppä. Jotkut rikastuu. CO2 on kasvien ruokaa!!!
Miksiköhän taas muuttui kriisi - ilmastonlämpenemisestä ilmastonmuutokseen ;)
niin mutta hullu reetta ja sanna lupasivat iloa, valoa ja vappu satasia.
Tyhmiä. Äänioikeuden myöntäminen naisille on ollut suomen valtion yksi huonommista päätöksistä.
Naisia vaivaa toksinen empatia. Meitä naisia
Kun oma elämä ei niin mallillaan niin ainakin voidaan huolestua maapallon tilasta. Ja ahdistus senkun lisääntyy
Vierailija kirjoitti:
En äänestä, älä yleistä.
Ja vttu Luojalle kiitos siitä!
Itse olen luonnontieteellisellä alalla töissä. Myös monet kollegani ovat matemaatikkoja, fyysikkoja ja kemistejä. Me tiedämme, että vihervasemmisto valehtelee ilmastoasioista saadakseen veronmaksajilta rahoitusta ja ääniä.
Suurin osa biologeista ainakin ovat naisia. Veikkaan että heillä on aika paljon vankempi tietämys asioista kuin sinulla.