Iranin sota voi pysäyttää Suonen talouskasvun
Näin HS uutisoi. Jännä juttu, kun mitään todellista talouskasvua ei ole ollut vuosiin, mutta nyt Lähi-idän tilanne pysäyttää sen.
Kommentit (12)
Suomen talous on nyt niin heikossa hapesssa, että kolibrin pierukin voi tukahduttaa orastavan kasvun. Pääasia, että kaupat ja firmat pääsevät nostamaan hintojaan.
Disinformaatiota väitteet talouskasvusta. Mutta hyvä hetki tällaisille väitteille, voidaan saada kansa uskomaan, että ongelmat jatkuvat Iranin vuoksi.
Ei huolta. Tämä sota ei kestä kauaa. Israel ja USA pystyvät nopeaan voittoon, toisin kuin Venäjä Ukrainassa. Kohta asutetaan kristillistä väestöä Iraniin.
Ihmiset ajetaan tarkoituksella ahdinkoon. Digi-id tulee.
Joo pistetään tää sota talouskasvun piikkiin vaan. Hallituksella nyt syy miksi ei talous kasva.
Vierailija kirjoitti:
Ei huolta. Tämä sota ei kestä kauaa. Israel ja USA pystyvät nopeaan voittoon, toisin kuin Venäjä Ukrainassa. Kohta asutetaan kristillistä väestöä Iraniin.
🍼 nyt nukkumaan huomenna taaas jaksat! Hyvää yötä !
Jännä kun Ukrainan sota ja covid ei vaikuttanut mitään. Kaikki oli Marinin vika. Nykyiselle popilistihallitukselle kelpaa syyksi kausiflunssa ja huonot kelit.
Tuleeko suoneen hyytymä tai jotain vakavempaa?
Suomen talous ei ole kasvanut 10 vuoteen muutenkaan.
Onko siis Suomessa ollut talouskasvua? Luulin, että työttömyys on huippulukemissa ja yt:t jatkuvat kaikilla aloilla.