Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Löytyykö EuroDisneyssä käyneitä?

Vierailija
28.04.2007 |

Suunnitellaan Pariisin reissua kesäkuun loppupuolella, tähtäimessä EuroDisney. Mitä olette 3-4 yön reissusta sinne maksaneet, lentoineen ja majoituksineen? Minne kannattaa majoittua, puiston aluelle vai Pariisin keskustan lähelle? Onko muita vinkkejä?

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
28.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Me oltiin huhtikuussa ja saatiin mekin jonottaa. Pahimmillaan tunti. Se oli ilmeisesti kuitenkin pientä kun katsoi niitä jonoa ohjaavia köysiä. Niistä 2/3 oli tyhjää, mutta silti jonotettiin ½-1h.



Disney hotellia suosittelen ja niistä Villin Lännen kylää. Lentokentältä oli sinne bussikuljetus ja hotellilta huvipuistoalueelle meni bussi 10 min välein ja bussilla matka taittui noin viidessä minuutissa. Hotellien hinnat oli kyllä hurjat, mutta kun kun niinhin kuuluu mukaan pääsyliput niin ei se enää paha hinta ole. Pääsyliput kun maksaa ihan järjettömästi.

Vierailija
2/8 |
28.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

3

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
28.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

paljon rattaissa niin vanhemmat ehtivät nähdä puiston hyvin :).

Vierailija
4/8 |
28.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

10 min, yö maksoi kolmelta hlöltä n. 100 euroa. Liput ostettiin erikseen, ei ne musta kovin kalliit olleet, kun osti kahden päivän lipun. Oltiin myös viime pääsiäisenä, ei ollut hirveet ruuhkat, mutta pahimpiin jonoihin ei ees menty 5-vuotiaan kanssa.

Vierailija
5/8 |
28.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän kuopus kun on niinkin pieni. Vanhempi onkin jo 9 v, sille varmasti riittää näkemistä ja kokemista, mutta viihtyyköhän tuo pieni?



t. ap

Vierailija
6/8 |
28.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itte varattiin lennot ja hotska ( oli SantaFe). Maksamaan tuli neljältä hengeltä n 1200e lentoineen/hotskineen ja lippuineen viisi päivää. Olimme silloin " kids free" aikoihin ja lennotkin sai kaksi yhden hinnalla.



Kannattaa mennä sinne puiston virallisiin hotelleihin, pääsee jo siellä tunnelmaan!



Pariisissa on helppoa mennä junalla käymään.



Tosi kiva reissu oli, ihana puisto!

Ens kesänä mennään sitten disneyworldiin, Orlandoon!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
28.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse odotin että siellä olisi laitetta laitteen vieressä, mutta ei todellakaan. Enemmänkin se oli sellainen satumaailma jossa oli järjetömästi kauppoja. Siellä on joka päivä Disney-paraati ja hahmot kuljeskelevat muutenkin puistossa.

Vierailija
8/8 |
28.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toisaalta matka sinne taitais olla vähän liian pitkä tolle pienelle. Noin pikaisesti nettiä selaillen ei taida paljon alle puolentoista tonnin Pariisiinkaan kesäkuussa matka lähteä. Täytynee kysellä tarjouksia eri paikoista. Kiitos vastauksista, lisää vinkkejä vastaanotetaan! t. ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi viisi