Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä julkisesti,
Tuppuraisen johtamistapaa kuvaillaan STT:n haastatteluissa muun muassa absurdiksi ja diktaattorimaiseksi. Useat lähteet kertovat hänen typistävän vaikeiden asioiden käsittelyn mahdollisimman lyhyeen.
Lähteiden tulkinnan mukaan Tuppuraisen toiminnalla on puolueen puheenjohtajan Antti Lindtmanin siunaus.
-Porukka voi todella huonosti. Se on mielestäni todella vakava asia, koska hän (Lindtman) ja Tytti eivät näe sitä, missä kunnossa tämä eduskuntaryhmä oikeasti on, arvioi demarilähde.
https://demokraatti.fi/useat-demarilahteet-syyttavat-sdpn-eduskuntaryhm…
Kommentit (35)
Jos hän ei eroa eikä PJ suostu häntä erottamaan, mitä sitten tapahtuu?
Antin luottonainen?
Eli kykeneekö ratkaisemaan tällaisen ongelman? Lähestulkoon jääviltä vaikuttaa jo lähtökohtaisesti.
Kannatus sulaa. Antti hermoilee. Puolue sekaisin.
Ensi galluppia odotellessa.
Vierailija kirjoitti:
Jos hän ei eroa eikä PJ suostu häntä erottamaan, mitä sitten tapahtuu?
Alkaa julkinen loanheitto, painostaminen ulkopuolelta, joka vaikuttaa suoraan puolueen kannatukseen. Media laittaa "rallin" pystyyn, jossa vahvempikin tapaus lannistuu ja luovuttaa. On tuohon toimivat keinot! The End!
Vierailija kirjoitti:
Kannatus sulaa. Antti hermoilee. Puolue sekaisin.
Ensi galluppia odotellessa.
Me me me meillä on näihin no no no nolla to to toleranssi öh tai siis öh tuut tuut onko Tekirin kriisinhallinta?
Tuollainen persoona ei eroa omasta aloitteesta puolueen edun nimissä vaan oma etu ensin mennään.
Nyt kun katson kuvia tuosta henkilöstä, näen sieluttomat onkalot, tyhjät mustat kaivot silmien tilalla.
Tarvitsisimme niiden päälle mustan palkin kuin Alibissa!
No kyllähän tuosta on koko ajan tullut semmoiset hullun lehmän vibat
Vierailija kirjoitti:
käytös kouluun koko demari joukko. Tarja Halonen, Sanna Marin, Krista Kiuru Ja Tytti Tuppurainen. Kaikkien käytöksestä on raportoitu samanlaisia piirteitä
Kyllä. Haluaisin tietää onko samaan siipeen kuuluvalla Nasimalla samanlaista taipumista, koska koko tuo kööri on nyt julkisesti tunnettu ihmisten ala-arvoisesta kohtelusta.
Huutajat ovat alinta pohjasakkaa. Toimi ehkä satavuotta sitten. Maailma muuttuu, muuttuuko Tytti?
Demareiden sisällä alkanut valtapeli.
Kauan media vielä silittää demareita myötäkarvaan kun näitä häirintä kohuja tulee nyt heistä joka viikko. Viimeviikolla vasta oli se kuinka demareiden juhlissa oli ilmeisesti seksuaalista häirintää mutta HS painoi sen villaisella siinä missä jos olisi ollut Persut olisi tapaukset pääotsikoissa vieläkin.
Toivottavasti hoitavat asiansa kuntoon. Äänestän edelleen kunhan hoidatte asianne.
Eduskunnan hallintojohtaja vastaa tiettävästi häirintäasian selvittämisestä.
Siis tämä Tytti Tuppuraisen mies. Varmaan laadukas selvitys luvassa.
Vierailija kirjoitti:
Tyypillinen vihervassari. Näin siellä toimitaan.
DEMARI
Vierailija kirjoitti:
Tyypillinen vihervassari. Näin siellä toimitaan.
Ei hätää. Eduskunnan hallintojohtaja kyllä selvittää häirintäasiat. No se on kyllä Tytin mies, mutta ei se mitään haittaa, eihän vaan
Vierailija kirjoitti:
Jankutus vol. 2314546898
Vihervassarilla ottaa koville kun oma likapyykki paljastuu.
Jo