Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vaihdevuodet naisella

Vierailija
14.01.2026 |

Ollaan tässä kavereiden kanssa siinä iässä kun puolisoilla on alkaneet esivaihdevuodet. Nyt tarvitaan kuumeisesti apua naisilta. Yhteenveto on lukuisilta kavereilta ja itseltä, että puoliso on ku perseelle ammuttu karhu jatkuvasti (ei ollut ennen). Kiihtyy nollasta sataan sekunnissa ja tappelee kaikkien kanssa. (lasten kanssa ei tapellut ennen juurikaan - nyt kokoajan). Kaikki syy on aina muissa (haukkuu kaikki kavereista sukulaisiin ei tehnyt tätä koskaan ennen). Ennen seksiä hakusi säännöllisesti, nyt ei juurikaan ja herkkuja vedetään ku viimeistä päivää. En pysy kärryillä yhtään mitä tässä pitäisi tehdä ja sama vika tuntuu olevan muillakin jotka elää samassa elämäntilanteessa. Auttaako lääkitys? Ei ole suostunut hakemaan sitä toistaiseksi. 

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
14.01.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voi johtua muusta. Tai väsymys. Kaikille ei vv aiheuta tuota. Hermosto? Ero hyvä? Työpaineet? Luonnevika? Suorittaja? Eivät lapset kestä sitä.

Vierailija
2/4 |
14.01.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luiskaan ja uutta tilalle

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
14.01.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Eukko pihalle ja lukot vaihtoon jos ei suostu asianmukaiseen lääkitykseen. Vaihdevuodet tai muu hormoniepätasapaino eivät ole oikeutuksia henkiseen väkivaltaan. Älä pilaa omaa elämääsi sietämällä huonoa kohtelua.


Kolme hormonihirviötä alapeukuttanut jo 

Vierailija
4/4 |
14.01.2026 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole normaalia eikä hyväksyttävää.