Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Tein makkaraperunat, ainekset maksoi 4€ ja tästä syö 3 päivää

Vierailija
19.12.2025 |

Ruoka on halpaa

Kommentit (22)

Vierailija
21/22 |
19.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Vierailija kirjoitti:

Syöt 100 grammaa päivässä?

Ostin melkein kilon makkaraa ja kilon perunaa


Ap

 

Mikä makkara maksaa 3 euroa kilo ?

 

Esim kotimaista lenkkimakkara 400g maksaa 1€ ja iso viitonen nakki maksaa melkein kilon paketti alle 3€


Ap

 

Mitähän tollanen lenkkimakkara sisältää ? Jos joskus lenkkimakkaran ostan niin se on Atrian Herkkulenkki ja jos oikein muistan niin maksaa nelisen euroa ja taitaa painaa samat 400 geetä.

 

vesi, koneellisesti erotettu broilerinliha (Suomi), sianliha (Suomi), perunajauho, kamara, naudanliha (Suomi), koneellisesti

 

Eli siis käytännössä pelkkää kamaraa ja perunajauhoja. Juu, ei kiitos.

 

Vierailija
22/22 |
19.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olet mitä syöt. Sika ja peruna.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla