ns.poikaviiva??
Moikka!
Onko kellään tietoa milloin ns.poikaviiva poistuu masusta? Siis se rusehtava viiva joka tulee joillekkin " onnellisille" :)
Vai elänkö sen kanssa lopullisesti,APUA! =)
Pallosalama+bebe 3vko.a
Kommentit (8)
se siitä haalenee ja lopulta häviää. Minulla poika nyt 5 kk ja vielä se viiva mahassa vaaleana näkyy. Aikaisemmista raskauksistakaan en muista tarkkaa aikaa koska viiva olisi kokonaan hävinnyt, mutta kyllä se siitä katoaa.
Olikin tosi muhkea viiva ihan ylös asti halki masun. En muista tarkkaan milloin se hävisi, mutta sanoisin että 4-6kk synnytyksestä. Tai ainakin se on ollut jo tosi vaalea tuolloin, koska muistan että kävin bikineissä uimassa eikä siihen kiinnittänyt huomiota. Siitä ainakin olen varma, että 8kk jälkeen ei ole näkynyt yhtään mitään!
synnytyksestä kohta 12kk, tosin haaleana.
ja vielä näkyy haalea viiva navan alapuolella ;o) Viiva oli tosi voimakas, mutta on lyhentynyt ja vaalentunut ajan saatossa ja eiköhän se kohta häviä kokonaan.
Kiitos näistä vastauksista! Innolla odotan jospa vaikka katoaisi kokonaan tuo viiva minultakin.
Pallosalama
..eli silloin oli viivanen poissa, vaikka luulin että se ei lähtis koskaan. Tyttö tällä erittäin selkeällä ja " tyypillisellä pokaviivalla" tuli :)
näköjään, empä ollut huomannutkaan! Vauva kohta 9kk.
en tosin tiedä että milloin.. Mulla on edelleen vahva ruskee viiva vaikka tyttö on jo 4kk... :)
-nesselia-