Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kaveruus yli puoluearvojen

Vierailija
13.11.2025 |

Onko teillä kavereita yli puoluearvojen?

Itse ole ns puolueeton, mutta sydän on mennyt perus -suomalaiseen aatteeseen päin ihan Huolimattoman maahanmuuttopolitiikan vuoksi.

Mutta, minulla on kavereita ihan Persuista, vihervassareista , demareista ja kommareista keskustaan asti.  rkp:n kannattajia ei ole yhtään. Lähinnä entistä opiskelija porukkaa, joka jokainen on suuntautunut milloin mihinkin ja myöskin jotkut ei mihinkään.

En koe sitä mitenkään pahaksi. Antaa näkökulmia puoleen jos toiseen. Emme mittelöi, emmekä haasta riitoja.

Olisi ihan kiva kuulla muidenkin kokemuksia. Oma mieheni ajattelee perus-suomalaisesti myös.Hänen tyttärensä on aatteeltaan vihreä. Ovat todella rakkaita toisilleen.

Oma tyttäreni on lähinnä tällä hetkellä aika puolueeton, mutta on myös harmissaan näistä maahanmuuttajista, jotka ahdistelee suomalaisia naisia jatkuvasti. On itse kokenut sen. Eikä hän halua missään nimessä enää kouluttamattomia työttömiä maahanmuuttajia suomeen. Ymmärrän todella.

Haluaisin rakentavaa ja positiista keskustelua. 

Onko se mahdollista vauva-palstalla?

Peace, Love & Understanding

 

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä neljä