Persukokoomus tuomassa yli 50 000 halpatyövoima-maahanmuuttajaa Suomeen samaan aikaan, kun miljoona suomalaista on työttöminä."
Näin haluavat myös elinkeinoelämä=kokoomus sekä keskustapuolue ja RKP sekä vihreät.
Kokoomus, RKP ja vihreät on ylivoimaisesti pahimmat mamuttajapuolueet persujen kanssa hallituksessa.
Hoitajia irtisanotaan pian sadoittain ympäri Suomen
Niina Malm kysyi eduskuntaistunnossa Purralta miksi persut joustaa työvoiman saatavuusharkinnasta
Eduskuntaistunnossa selvisi myös se että Kokoomus, Persut, RKP ja KD ovat joustaneet työvoiman saatavuusharkinnasta, joka suojelisi suomalaisia työläisiä.
Ei siis ihme että halpa-Aasiasta virtaa hoitajia, vaikka heistä on Suomessa suurta ylitarjontaa ja tuhansia työttöminä. Eikö Persut ollutkaan työväen ja suomalaisten puolella...
Hoitajia irtisanotaan pian sadoittain ympäri Suomen
Tärtä Orpon kokoomus, Purran persut, Adlercreutzin RKP ja Essayahin KD porvarit yrittävät, mutta antaako kansa jatkon heille valtaan?
Juu, ei työtä tekemällä yhtä hyvin vaurastu kuin pötköttämällä perityllä omaisuudella.
Tähän pitäisi saada muutos, mutta ei saada niin kauan kuin kokoomus, kepu, RKP ja KD ovat hallituksessa.
Kaikilla niillä kuitenkin sama ja yhteinen päämäärä, käytetään verorahoja mieluummin johonkin omaa sydänta ja omaa lompakkoa lähempänä olevaan 'tarpeeseen', ei siinä sen kummempaa ihmettelyn aihetta pitäisi olla.
Ja täytyy muistaa, että ainut syy tämän hallituksen olemassaololle on se, että Perussuomalaiset lähtivät hallituksen takuu- eli takiaispuolueeksi.
Ilman persuja tätä natsihallitusta ei olisi syntynyt. Ja vaa'ankieliasemansa persut onnistuivat ulosmittaamaan työperäisen maahanmuuton eli hallitsemattoman halpatyövoiman maahanmuutolla jota tuovat nyt Suomeen n 200000 on tulossa EK-Eliittikoplan vaatimuksesta- persut tuo.